Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 11 maja 2024 18:27

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2024 r.

„Pan wśród radości wstępuje do nieba”

(Refren Psalmu)


1. Papież Franciszek ogłosił Rok Święty 2025. Szczegóły obchodów przedstawiono w papieskiej bulli. Bulla zatytułowana "Spes Non Confudit”, czyli "Nadzieja zawieść nie może”, stwierdza, że Rok Jubileuszowy oficjalnie rozpocznie się wraz z otwarciem Drzwi Świętych Bazyliki św. Piotra w Wigilię Bożego Narodzenia 2024 roku. Jubileusz Roku 2025 zakończy się oficjalnie zamknięciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra 6 stycznia 2026 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego.

2. Serdecznie dziękuję ze wszelkie ofiary duchowe i materialne oraz prace wykonane na rzecz naszej parafii. Dziś szczególnie pragnę podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za generalne sprzątanie kościoła i otoczenia kościelnego. Dziękuję panu Pawłowi Skrzypczakowi za bronowanie i rekultywację terenu cmentarza po stronie Urzędu Gminy. Dziękuję panu Mirosławowi Gwizdale za wymalowanie drzwi kaplicy cmentarnej, a obu panom i p. Leszkowi Rutkowskiemu dziękuję za wywiezienie śmieci z cmentarza. Dziękuję pani Ewie Wamil za słodycze dla dzieci. Dziękuję ks. dr. Marcinowi Pinkiewiczowi, ojcu duchownemu Seminarium, za pomoc duszpasterską w naszej parafii.

3. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii. Cieszymy się wraz z dziećmi przystępującymi do I Komunii świętej i ich rodzicami z tego pięknego wydarzenia i życzymy coraz mocniejszej więzi z Panem Jezusem, który daje nam siebie w Eucharystii. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w świątecznych strojach na nabożeństwa majowe i Msze święte z naukami skierowanymi specjalnie do nich. W sobotę, na zakończenie Białego Tygodnia wyruszamy wraz z rodzicami na jednodniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Ponieważ autokar jest większy niż grupa dzieci pierwszokomunijnych, dlatego zapraszam chętne osoby do udziału w pielgrzymce (mamy jeszcze 6 wolnych miejsc). Wyjazd o godz. 7.30, powrót o godz. 16.00. Koszt przejazdu, ubezpieczenia i obiadu – 100 zł. Zapisy w zakrystii.

4. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy już od godz. 17.30. Rozpoczniemy je śpiewem litanii loretańskiej, po niej będziemy sprawowali Mszę świętą ku czci Matki Bożej z Fatimy, a następnie nabożeństwo różańcowe z procesją, zakończone błogosławieństwem. Panie z II Róży Różańcowej proszę o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Ofiary zbierane w tym roku podczas nabożeństw fatimskich będą przeznaczone, podobnie jak dary ołtarza od dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanej młodzieży, na zakup monstrancji na duże hostie wraz z futerałem i kustodią do niej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym roku razem z dziećmi odwiedzamy sanktuaria maryjne związane z wezwaniami Litanii Loretańskiej, którą śpiewamy na nabożeństwach majowych. Wszystkie dzieci, które będą systematycznie uczestniczyły w nabożeństwach otrzymają nagrody.

6. W najbliższy wtorek, 14 maja, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św., o godz. 19.00. Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywali w niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 10.30.

7. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię tej uroczystości, tj. w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie wigilijne, w którym będziemy modlić się o odnowę darów Ducha Świętego w nas, w naszych rodzinach, w naszej parafii i Ojczyźnie.

8. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli maja jest tacą inwestycyjną. Ofiary zbierane w ten dzień będą przeznaczone na renowację naczyń liturgicznych. Koszt renowacji 3 puszek, kielicha mszalnego, trybularza i łódki wyniesie w sumie 7.720, - zł.

9. W niedzielę 26 maja po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymów wyruszających na Dolny Śląsk. Proszę też o wpłatę II raty w wysokości 1000 zł.

10. Dnia 25 maja Parafialny Zespół Caritas organizuje Dzień Dziecka w Parku Linowym w Stegnie w godzinach 9.30 – 13.00. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie parku Państwu Zegarowskim. W związku z obowiązującymi przepisami niezbędne są zgody rodziców/opiekunów na udział dziecka w tym wydarzeniu. Osoby zainteresowane mogą pobrać takie zgody u ministrantów sprzedających gazety, a w przyszłą niedzielę panie z Caritas będą je zbierać po Mszach świętych.


11. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych, organizowanych przez Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej: Oaza Eucharystyczna (po 3-4 SP) 29.06.-06.07., Oaza Dzieci Bożych (po 5-6 SP) 19 – 30. 08., Oaza Nowej Drogi (po 7-8 SP) 14 – 30. 08., Oaza Nowego Życia I st. (szkoła średnia) 14-30. 08., Rekolekcje odbywają się Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i stanowią ciekawą propozycję połączenia wakacyjnego wypoczynku z formacją chrześcijańską. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną oraz zgłoszenie się przez formularz Google. Pani Ewa Jackowska wyraziła gotowość do poprowadzenia po wakacjach dalszej formacji dla dzieci po wakacyjnych rekolekcjach oazowych, więc tym bardziej zachęcam do wzięcia udziału w nich.

12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie; przeczytamy o przygotowaniach do Jubileuszu Odkupienia 2025, ogłoszonego w ubiegłą środę przez Papieża Franciszka, a także wywiad z mec. Krzysztofem Wąsowskim, obrońcą ks. Michała Olszewskiego. Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: niedziela, 19 maja 2024 08:23
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031