Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła 27.10.2024
Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła 27.10.2024 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 27 października 2024 07:55

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła, uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

27 października 2024 r.

„Wy jesteście Bożą budowlą!”

(1 Kor 3, 9b)

1. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne, a także za prace wykonane na rzecz naszej parafii. Dziękuję szczególnie wszystkim osobom, które w ubiegły czwartek w jesiennych porządkach przy kościele i na cmentarzu. Była nas dość duża grupa 25 osób, dzięki czemu mogliśmy zasadniczą część prac. Tym niemniej chciałbym zaprosić w najbliższy czwartek na godz. 9.00 wszystkich chętnych, abyśmy zgrabili liście przy głównej alei z kościoła na cmentarz i na samym cmentarzu, aby przygotować teren na piątkową uroczystość. Będę wdzięczny za zaangażowanie.

2. Wczoraj odbył się II Bal Wszystkich Świętych organizowany przez nasz Parafialny Zespół Caritas we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stegnie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Organizatorom, rodzicom i dzieciom za stworzenie pięknego spotkania, pełnego radości, zabawy i kreatywności. Dziękuję w imieniu siostry Dariany za skarpetki dla jej podopiecznych. Nie polecam natomiast udziału w Halloween, ponieważ jest to sprzeczne z chrześcijańską wiarą.

3. We czwartek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które przychodziły na Różaniec proszę, aby przyniosły w przyszłą niedzielę podpisane plansze dla wyłonienia i nagrodzenia zwycięzców. Wszystkie dzieci, które przychodziły na Różaniec otrzymają drobne upominki.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.30 i 10.30. O godz. 12.30 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz. O godz. 13.00 rozpocznie się na cmentarzu uroczysta Msza święta, w której będziemy mogli polecać naszych bliskich zmarłych i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 17.00.

5. Ponieważ Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I piątek miesiąca, dlatego też do chorych udam się z Komunią św. we czwartek 31 października od godz. 9.00. Także we czwartek zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową od godz. 17.00. Ze spowiedzi będzie można skorzystać także podczas Mszy świętych w piątek o 8.30 i 10.30.

6. We czwartek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 8.30 (z Jutrznią) i 18.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych, których imiona zostały podane na kartkach wypominkowych przeznaczonych na ten dzień. Przede Mszą, od godz. 17.40 będą wyczytywane imiona i nazwiska zmarłych. Po Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz.

7. Odpust zupełny dla zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wyrzeczenie się grzechu, modlitwa w intencjach papieża), możemy zyskiwać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada.

8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00. Można jeszcze wypełnić kartki wypominkowe; rozprowadzają je ministranci przy wyjściu z kościoła. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Dni przed 1 listopada to zawsze intensywny czas porządków na cmentarzu. W związku z tym bardzo proszę o zwracanie uwagi na segregację odpadów. Kontenery i małe przyczepy są oznakowane tablicami z informacją, gdzie składa się odpady „bio”, a gdzie plastik, szkło i inne odpady, które nie ulegają biodegradacji. Na ten czas zostały także postawione 2 duże przyczepy, na które proszę składować plastik, szkło itp. Proszę nie stawiać odpadów obok przyczep, tylko wrzucać na nie. Ponadto, jeśli ktoś wykonuje otoczenie pomnika z polbruku lub innych materiałów, to jest proszony, aby ten chodnik przy pomniku nie wystawał znacząco ponad ziemię, ponieważ utrudnia to zwłaszcza starszym osobom dotarcie do grobów swoich bliskich.

10. Pragnę poinformować, że jest już kalendarz na rok 2025 do zapisywania intencji mszalnych.

11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę tj. 3 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 w sali parafialnej.

12. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika „Różaniec” (koszt – 101 zł) oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

13. W ubiegłą niedzielę odbyło się doroczne liczenie wiernych. Zanotowaliśmy tym razem wzrost dominicantes – do liczby 694 osób, co stanowi 25% parafian (to zapewne także dzięki naszym gościom). Procent tzw. comunicantes wzrasta i wynosi prawie 53%, czyli ponad połowa uczestników Mszy świętych niedzielnych przystępuje do Komunii świętej.

14. Z okazji Roku Jubileuszowego w Kościele nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu i Włoch. Mamy 2 terminy 11 – 18. 09. oraz 23 – 30. 09. 2025, ponieważ na ten drugi termin jest już komplet pielgrzymów. Program jest taki sam dla obu grup. Zostanie on opublikowany na stronie naszej parafii. Spotkanie informacyjne odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00.

15. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawa rozmowa z ks. Jamesem Mallonem, proboszczem parafii w Kanadzie o tym, w jakim kierunku powinno rozwijać się życie parafii, aby przeciwstawić się niepokojącym tendencjom istniejącym we współczesnym świecie. Ponadto przeczytamy o faktach i mitach diety antynowotworowej. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego, w którym znajdziemy piękne świadectwa rodziców o tym, dlaczego wybrali takie imiona świętych dla swoich dzieci i w jaki sposób ci święci są obecni w ich rodzinach. Zachęcamy do lektury!

16. Więcej informacji na stronie www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom i Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask w rozpoczynającym się tygodniu!

Poprawiony: niedziela, 27 października 2024 07:56
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  maja 2024  »
powtśrczpisoni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031