Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny
Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny PDF Drukuj
poniedziałek, 30 grudnia 2013 20:21

Niedziela Świętej Rodziny 29 grudnia 2013 r.

?Pierwsze, co człowiek znajduje w życiu, ostatnie za czym wyciąga ręce, najdroższe co w życiu ma, choć tego często nie ceni ? to rodzina? (ks. Kolping).

• Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie ? to wzór dla naszych rodzin. Bóg przyszedł na świat w ludzkiej rodzinie. Chciał nam przez to zwrócić uwagę, że człowiek nie jest powołany do samotności, potrzebuje rodziny, potrzebuje domu. Dziękujemy Bogu za wszystkie dobre rodziny, prośmy o ratunek dla rodzin przeżywających kryzys, zagrożonych rozpadem. Niech Maryja i Józef dopomagają wszystkim matkom i ojcom w wypełnianiu ich powołania. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

• Msze św. w przyszłym tygodniu odprawiane będą według następującego porządku: w poniedziałek 30 grudnia o godz. 8.30, wtorek 31 grudnia o godz. 17.00, w środę Nowy Rok tak jak w niedzielę , czwartek o godz. 8.30; piątek o godz. 8.30 i 17.00, sobota godz. 8.30.

• Wtorek to ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku zostanie odprawiona o godz. 17. 00. Po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno ? przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Podziękujemy Bogu ? Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za doznane w tym czasie wszelkie dobro. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Na koniec odśpiewamy Ciebie Boga Wysławiamy.

• W środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ? Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. jak w każdą niedzielę.

• W pierwszy czwartek Msza św. odprawiona zostanie odprawiona o godz. 8.30, natomiast w pierwszy piątek o 8.30 i 17.00.

• 2 stycznia o godz. 17.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam.

• Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się przed Mszą św. bądź po Mszy Św.

• Dziękuje za ofiary złożone podczas rorat. Zebrana została kwota 1447,90 zł, natomiast na lampki wydano 600zł. Choinki 100zł. oraz pozostałe dekoracje świąteczne wydatkowano kwotę 798

• Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, oprawę choinek i wszelkie prace przedświąteczne w naszej świątyni. Dziękuje panom szafarzom za pomoc w posłudze komunii. Na ręce ceremoniarza Łukasza Chojna dziękuje liturgicznej służbie ołtarza lektorom i ministrantom za piękną oprawę liturgiczną, młodzieży za przygotowanie Misterium pt: ?Do Betlejem nie jest tak daleko?. Harcerzom dziękuję za przyniesienie Światełka Betlejemskiego do naszej świątyni. Słowa podziękowania kieruję także do Pana Organisty za posługę w czasie Rorat i Świąt Bożego Narodzenia.

• Składam podziękowania za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebrana została kwota 9.337,00 zł. Dziękuję również wszystkim osobom tzw. rejonowym, które roznosiły opłatek i list.

• Wielkim darem dla całej wspólnoty parafialnej jest Dom Boży, w którym niebo styka się z ziemią. O ten dar troszczymy się upiększając go duchowo i materialnie i pragnę złożyć wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne podziękowania.

• Dziękuję również z całego serca za złożone mi życzenia czy to osobiście czy też w innej formie oraz dary stołu.

• Kolęda

30.12.2013 r. (poniedziałek) od godz. 9.30? Stegienka od państwa Skoniecznych, przerwa z racji pogrzebu od godz. 14.00 do 16.00

31.12.2013 r. (wtorek) od godz. 9.30 do godz. 16.30 - Cisewo od Państwa Leończuk, Sportowa, Okólna, Menonitów

02.01.2014 r. (czwartek) od godz. 9.30 - Gdańska od strony Junoszyna do Państwa Ptak, Heweliusza od Państwa Jarockich, Kopernika od Państwa Pietraniuk, Północna od Państwa Malinowskich, Nowa, Wrzosowa.

03.01.2014 r. (piątek) od godz. 9.30 - Gdańska od Państwa Wojewskich do Państwa Maćkowiak, Krótka, Rycerska, Jaśminowa od Państwa Chojna, Zacisze.

04.01.2014 r (sobota) od godz. 9.30 - Gdańska od Sztutowa do Ronda przy Aptece

05.01.2014 r (niedziela) od godz. 17.15 - Dmowskiego od Państwa Ząbek

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i świątecznego przeżycia powitania Nowego Roku, a Boże Dziecię niech nam błogosławi przepełniając serca nową nadzieją.

«  maja 2024  »