Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Bożego Narodzenia
niedziela, 05 stycznia 2014 17:43

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

05 STYCZNIA 2014 r.

?Przebudź się, człowiecze: dla ciebie Bóg stał się człowiekiem.?

[św. Augustyn]

• Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

• Trwa okres Bożego Narodzenia ? zachęcam serdecznie do osobistej i rodzinnej modlitwy przy Żłóbku.

• Ministrantem miesiąca grudnia został Wojciech Stupkiewicz. Z całego serca gratuluję Wojtkowi tego sukcesu i zachęcam do dalszej gorliwej służby ministranckiej.

• Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Jest to jedna z najstarszych uroczystości chrześcijańskich. W osobach Trzech Mędrców ze Wschodu Syn Boży jako prawdziwy i oczekiwany Zbawiciel objawia się całemu światu. Dziękować będziemy Bogu za dar wiary, który stał się udziałem tylu ludzi, ludów i narodów. Poświęcenie kredy i kadzidła odbędzie się na wszystkich Mszach Św. Kredą naznaczymy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, a wonią kadzidła napełnimy nasze domy na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.

• Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw w intencji misji. Dzień ten jest również Światowym Dniem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji. Wszystkim Ofiarodawcom składam staropolskie - Bóg zapłać.

• Jutro na godz. 15.00 serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami, a także wszystkich, którym daje radość śpiewanie kolęd, na wspólne parafialne rodzinne kolędowanie. Rozpoczniemy je Jasełkami przygotowanymi przez dzieci z naszej Parafii. Spotkajmy się przed naszą szopką, by wspólnie wychwalać Jezusa, który przyszedł na świat. Tradycja śpiewania kolęd w wielu polskich domach zanika, ponieważ nie kultywują jej najstarsi członkowie rodziny. Dzieci słyszą kolędy co najwyżej podczas Pasterki, Mszy Św. w okresie świątecznym, w telewizji czy radio, ale rzadko słyszą je śpiewane w swoim rodzinnym domu przez rodziców czy dziadków. Sposobem na odrodzenie się tej przepięknej tradycji jest wspólne kolędowanie i zachęcanie dzieci do wspólnego śpiewania kolęd. Zwyczaj może zanika, ale warto go pielęgnować. Śpiewanie kolęd bardzo zbliża ludzi, w niezwykły sposób ich  jednoczy. Teksty kolęd są stosunkowo proste, więc dzieci szybko się ich uczą się. Tworzy się taka pokoleniowa więź. Wspólne śpiewanie jest doświadczeniem przynoszącym wiele emocji ? wzniesienie głosów w jednym rytmie sprawia, że wszyscy czują się ściślej ze sobą związani. Kolędowanie pomaga w pielęgnowaniu naszej wiary. We wspólnym jej przeżywaniu. Pozwalają nam lepiej w prosty sposób zrozumieć tajemnicę wcielenia. Bo kogo nie wzruszają proste, a zarazem głębokie przekazy polskich kolęd? Spotkajmy się więc jutro na tej wspólnej modlitwie kolędami. Będzie to także świadectwo naszej miłości do Dzieciątka Jezus.

• Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszam członków naszych wspólnot parafialnych ? Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych i Radia Maryja na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się jutro po Mszy Św. o godz. 17.00 w salce katechetycznej.

• W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Na wszystkich Mszach św. będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 w uroczysty sposób, trzymając w dłoniach świece, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo proszę, aby na tą Msze św. przynieść świece.

• Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzam w ramach wizyty duszpasterskiej, dziękuję za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Przeżywając odwiedziny duszpasterskie pragnę spotkać się na modlitwie i życzliwej rozmowie z wszystkimi Parafianami. Bardzo proszę o modlitwę za mnie w czasie trwania odwiedzin kolędowych, a także za wszystkich naszych Parafian oraz o duchowe odnowienie naszej Wspólnoty Parafialnej.

• Msze św. w czasie trwania kolędy odprawiane będą według następującego porządku: we wtorek o godz.7.00; w środę 8.30; w czwartek, piątek, sobota o godz. 17.00.

Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę takiej gorliwości poszukiwania Boga jaką mieli Mędrcy ze Wschodu i naśladowania Ich w szukaniu i adorowaniu Jezusa.

«  maja 2024  »