Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Zwykła
piątek, 24 stycznia 2014 17:32

II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2014 r.

1. Dziś - w drugą niedzielę po Objawieniu Pańskim ? po raz setny obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji Papież Franciszek wystosował orędzie podejmujące hasło tegorocznego. Dnia ?Migranci i Uchodźcy: ku lepszemu światu?.
    Orędzie papieża Franciszka jest apelem do ludzkich sumień, aby nie godzić się na rozszerzającą się ?globalizację obojętności? i podejmować szlachetne wysiłki pomocy tym, którzy potrzebują pilnej konkretnej pomocy. Zachęcam do modlitwy w intencji uchodźców i migrantów i refleksji nad znaczeniem naszego wędrowania i dzielenia się wiarą, kulturą i dziedzictwem narodowym.

2. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przebiega pod hasłem: ?Czyż Chrystus jest podzielony??. Niech nasz udział w eucharystii i osobista modlitwa będą skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. W swoich codziennych modlitwach prośmy o spełnienie prośby Chrystusa, aby nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem.

3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

4. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. W sobotę 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, który, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalcz Kościół z samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na Jego łaskę. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6. Zbliża się do końca czas odwiedzin duszpasterskich. Dziękuję wszystkim, którzy w czasie kolędy otwierają przede mną drzwi swoich domów, z wiarą przyjmując błogosławieństwo Boże. Za życzliwość i zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji.

7. Niektóre rodziny z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, w związku z tym te rodziny proszę o indywidualne umawianie się na tzw. kolędę uzupełniającą.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Umocnieni Bożym błogosławieństwem idźmy swoim postępowaniem przybliżać czas zjednoczenia chrześcijan.

«  maja 2024  »