Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Zwykła
poniedziałek, 27 stycznia 2014 17:09

III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2014 r.

?Zbawienie człowieka jest zawarte w jego nawróceniu. Człowiek przez nie staje się w pełni sobą, odnajduje siebie wobec Boga, bliźnich, świata i sam zostaje wypełniony prawdziwym pokojem?.

1. W dniu dzisiejszym, tak jak w każdą ostatnią niedzielę stycznia przeżywamy Światowy Dzień Trędowatych.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana ? Światłość Świata i Jego Matkę, pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Na Mszach Św. będzie miało miejsce poświęcenie świec gromnicznych. W czasie Mszy świętej o godz. 11.30 poświęcone zostaną świece dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

4. Serdecznie zapraszam Panów Szafarzy na spotkanie opłatkowe w dniu dzisiejszym na godz. 14.30 do plebanii.

5. W tym tygodniu wznawiamy odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwo zapraszam w każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00.

6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie ? my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Możemy wesprzeć kleryków naszego seminarium duchownego przekazując ten 1 % podatku, serdecznie do tego zachęcam.

7. Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Stegnie pani Kamila Szczerba serdecznie zaprasza wszystkich członków Koła na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 30 stycznia 2014 r. na godz. 15.00. Msza św. w intencji emerytów i rencistów odbędzie się dnia 31.01.2014 r. o godz. 17.00.

?Nawrócenie to odkrycie, że światło jest piękniejsze od ciemności, że miłość jest piękniejsza od egoizmu, że życie z Bogiem jest piękniejsze od życia na własną rękę. Nawrócenie to odwaga decyzji, aby pięknie żyć. Czy pragnę tego? Gdzie nie dochodzi światło, tam ginie każde życie. Odpowiedzmy sobie na pytanie - co jest moją cienistą krainą, w której się zasiedziałem??

«  maja 2024  »