Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła Święto Ofiarowania Pańskiego.
Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła Święto Ofiarowania Pańskiego. PDF Drukuj
niedziela, 02 lutego 2014 18:12

IV Niedziela Zwykła ? Święto Ofiarowania Pańskiego

02 luty 2014 r.

Nasz Pan nigdy nie żąda od nas większych ofiar niż nasze siły.

(św. Teresa z Lisieux)

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Na Mszach Św. będzie miało miejsce poświęcenie świec gromnicznych. W czasie Mszy świętej o godz. 11.30 poświęcone zostaną świece dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

2. Obchodzimy dzisiaj także Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

3. Jutro w liturgii wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Zapraszam na Mszę św., po błogosławieństwie końcowym będzie udzielane specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja, które chroni od chorób gardła i wszelkiego innego zła. Dotykanie gardła chorego poświęconymi świecami tzw. Błażejkami, ma przynosić ulgę w chorobie, a nawet wyzdrowienie, jeśli do tego błogosławieństwa przystępuje się w stanie łaski uświęcającej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.15.

5. Zachęcam kandydatów przygotowujących się do bierzmowania do skorzystania z sakramentu pokuty oraz zapraszam ich na Mszę św. w piątek o godz. 17.00. Obecność kandydatów obowiązkowa.

6. W czwartek i piątek odwiedziny chorych według znanego porządku.

7. W pierwszy czwartek po Mszy Św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam.

8. Jutro od godz. 9.00 będziemy zdejmować dekorację bożonarodzeniową. Bardzo proszę mężczyzn o pomoc w tych pracach.

9. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie ministrantów. Na fundusz ministrancki zostało zabrane 20% z ofiar zebranych przez ministantów w czasie kolędy, co stanowi kwotę 1043 zł.

10. W minionym tygodniu z części ofiar kolędowych na Kurię oraz Wyższe Seminarium Duchowne wydatkowałem kwotę 8276 zł, jest to opłata należna do stycznia tego roku.

11. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie dary stołu złożone w minionym tygodniu.

12. Gender to słowo, które od niedawna pojawia się w polskim języku. Stąd pewnie jego znaczenie będzie dopiero wyjaśniane w różnych kontekstach i różnych obszarach funkcjonowania człowieka. Te obszary to przynależność płciowa, relacje między kobietami i mężczyznami, to także definicja rodziny, praw rodziców, udział kobiet i mężczyzn w życiu społecznym, zawodowym, politycznym, to również wielki problem wychowania i szeroko rozumianej edukacji. Na stoliku w nawie bocznej znajduje się List Episkopatu Polski odnoszący się do ideologii gender, zachęcam do zabrania listu i zapoznania się z nim.

?Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą.?
Niech słowa Maryi, z dzisiejszej Ewangelii, będą dla nas przypomnieniem, że wierność Chrystusowi wiąże się z ofiarą i cierpieniem. Dużo błogosławieństwa i radości ducha na nadchodzące dni.

«  maja 2024  »