Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI I Niedziela Zwykła
poniedziałek, 24 lutego 2014 17:41

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 LUTY 2014 R.

?Tam, gdzie chrześcijanin zatrzymuje przemoc, nie zgadzając się być kolejnym ogniwem w łańcuchu zła, rodzi się nowy świat.?

1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

2. W środę Msza św. będzie połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

3. Trwamy w oczekiwaniu na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II. 64 dni pozostały do ogłoszenia świętymi papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Z pewnością jest to wydarzenie od dawna przez nas oczekiwane. Nie wystarczy jednak sama radość. Trzeba nam także mądrości płynącej z wiary do właściwej oceny i przyjęcia tego, co ma się pośród nas dokonać. Zachęcam do ciągłego poznawania nauczania Jana Pawła II i naśladowania jego miłości do Chrystusa i Matki Najświętszej. Niech lektura Jego słów będzie dla nas źródłem codziennej głębokiej osobistej refleksji. Wiele parafii na świecie trwa w modlitewnym przygotowywaniu do kanonizacji. My również przygotowujmy się w wymiarze duchowym do tego wielkiego wydarzenia, dlatego serdecznie zapraszam w czwartek na Mszę Św., która będzie połączona z Litanią do bł. Jana Pawła II. Niech to będzie szczególna okazja, aby cała wspólnota parafialna za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II wypraszała potrzebne łaski i zawierzała Bogu wszystkie nasze codzienne sprawy. Niech nas zjednoczy modlitwa, którą tak praktykował i promował umiłowany Ojciec Święty.

4. W piątek 28 lutego Kościół w Polsce chce ofiarować dzień postu i umartwienia w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam do modlitwy i ofiary duchowej w formie postu w tej intencji. Msza Św. w tym dniu będzie połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski.

6. Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej zaprasza członków oraz sympatyków Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej Okręgu Nadmorskiego w dniu 1 marca 2014 r. na Dzień Skupienia, który odbędzie się w naszej Parafii. Dzień Skupienia rozpocznie się Mszą Św., która będzie odprawiona o godz. 10.00. Szczegółowy program zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

7. Nocne czuwanie maturzystów naszej diecezji na Jasnej Górze odbędzie się z 28 lutego na 1 marca pod hasłem ?Wierzę w Syna Bożego?.

8. Dziękuję za złożone w minionym tygodniu dary stołu oraz za wykonanie wszelkich prac na rzecz parafii.

Miłość sama w sobie jest "nie do pojęcia", ale dzięki miłości możemy "pojąć wszystko". Życzę obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze ? Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, zapewniając o pamięci modlitewnej; a wszystkim Gościom i Parafianom życzę radosnego
przeżywania niedzieli, a na nadchodzący tydzień pracy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

«  maja 2024  »