Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 10 marca 2014 16:55

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9 MARZEC 2014 R.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.

2. Przypominam, że w naszym Kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, która jest odprawiana o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W czasie Wielkiego Postu zachęcam do modlitwy za spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje. Niech nasza modlitwa wspomaga ich w tych trudnych i odpowiedzialnych zadaniach.

4. Dziś po każdej Mszy św. będą wręczane dzieciom skarbonki wielkopostne. Jałmużna to jedna z trzech, obok modlitwy i postu praktyk pokutnych, a jednocześnie wyraz naszej troski o innych. Jak co roku zachęcam dzieci do składania zaoszczędzonych pieniędzy do skarbonek Caritas, które przyniesione do kościoła w ostatnią niedzielę wielkiego Postu będą darem da najuboższych. Po każdej Mszy Św. będą również rozprowadzane świąteczne kartki Caritasu. Serdecznie zachęcam do ich zakupu, będzie to nasza ?mała cegiełka? w dziele pomocy na rzecz osób najuboższych.

5. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6. W tym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej parafii. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary.

7. Wczoraj liturgiczna służba ołtarza wraz z ks. Proboszczem udała się na Dzień Skupienia, który miał miejsce w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Krynicy Morskiej. Wyjazd ten został zorganizowany celem pogłębienia, utrwalenia i uzupełnienia formacji duchowej ministrantów i lektorów z naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym modlitewnym spotkaniu. Ufam, że Dzień Skupienia przyczyni się do większego zaangażowania ministrantów i lektorów w służbę liturgiczną, do pełnienia tej służby gorliwie, z zapałem i radością w sercu.

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

9. Po wielu staraniach uzyskaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację na remont dachu kościoła w kwocie 250.000 zł, choć Parafia wnioskowała o wyższą dotację, gdyż całkowity koszt przeprowadzenia remontu według sporządzonego kosztorysu wynosi 482.000 zł. Jednak planowane jest przeprowadzenie całościowego remontu dachu, bez dzielenia na etapy. Obecnie czynione są starania o pozyskanie dotacji od innych podmiotów. Jednak czy i ewentualnie w jakiej wysokości środki zostaną pozyskane niewiadomo. Jeżeli nie uda się uzyskać żadnej dodatkowej dotacji, Parafia będzie musiała brakującą kwotę w całości dołożyć z własnych środków

10. Dziękuję za złożone w minionym tygodniu dary stołu.

Wszystkim życzę jak najgłębszego przeżywania czasu Wielkiego Postu,
umocnienia wiary i naszej więzi z Chrystusem.

«  maja 2024  »