Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 17 marca 2014 15:05

II Niedziela Wielkiego Postu

16 MARZEC 2014 r.

?Bóg niczym bardziej się nie raduje, jak nawróceniem i zbawianiem człowieka.?

(św. Grzegorz z Nazjanzu)

1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Liturgia Słowa kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas zaprowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Obchodzimy dziś Dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: ?Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej??. Po mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misyjnej ?Ad Gentes?.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Ofiary zebrane w czasie dróg krzyżowych przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Grób Pański jest ? w swej wymowie symbolicznej ? wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Wszystkich którzy zechcieliby przyczynić się do upiększenia Grobu, proszę o składanie ofiar na kwiaty.

5. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP oraz imieniny J.E. ks. bpa dr Józefa Wysockiego.W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię.

6. Z racji wyjazdu młodzieży w ubiegłym tygodniu nie odbyło się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Wobec powyższego spotkanie to odbędzie w najbliższy czwartek. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Św. o godz. 17.00.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Obecność obowiązkowa.

8. III Róża Koła Żywego Różańca ze Stegny złożyła ofiarę w kwocie 70 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego, składam serdeczne ?Bóg zapłać?.

9. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

Niech Chrystus, który przemienił się na górze, przemienia nasze serca i nasze życie. Błogosławionego Wielkiego Postu.

«  maja 2024  »