Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
wtorek, 25 marca 2014 14:50

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
23 MARZEC 2014 R.
?Pragnienie ujrzenia Boga mieszka w sercu człowieka. Pozwólcie, by Jezus spojrzał wam w oczy, ażeby wzrastało w was pragnienie ujrzenia Światłości, zakosztowania blasku Prawdy?.
(bł. Jan Paweł II)

1.    Pamiętajmy, ze Wielki Post ? to czas towarzyszenia Jezusowi w Jego trudnej, bolesnej drodze, którą musiał przejść z krzyżem. A dźwiganie krzyża, to  właściwie droga każdego z nas. Każdy musi umieć go dźwigać. Zatem warto się przyjrzeć Panu Jezusowi, jak On tego dokonał. Czynimy to podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, które odprawiane są w niedziele bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.30 oraz podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która odprawiana jest w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.
2.    Po każdej Mszy Św. będą również rozprowadzane świąteczne kartki Caritasu. Serdecznie zachęcam do ich zakupu, będzie to nasza ?mała cegiełka? w dziele pomocy na rzecz osób najuboższych.
3.    We wtorek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia. Jest to okazja do dziękczynienia i refleksji nad życiem, którym zostaliśmy obdarowani.
4.    We wtorek zapraszam rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do sakramentu Komunii Św. na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Eucharystii nastąpi obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa.
5.    Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w środę o godz. 18.30 w salce katechetycznej.
6.    W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami. Obecność obowiązkowa.
7.    W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.
8.    Dziękuję Panom strażakom za dokonanie pielęgnacyjnej przycinki drzew, oraz Panu Tomaszowi Rucińskiemu za wykonanie pięknej pokrywy do naczynia z wodą święconą.
9.    Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii, dziękuję również za złożone dary stołu.

?Kiedy więc Samarytanie przybyli do Niego, prosili Go, aby u nich pozostał.?
Tak jak pobożni i wierzący Samarytanie prośmy Chrystusa, aby też z nami pozostał i nam błogosławił  w owocnym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu.

«  maja 2024  »