Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła
poniedziałek, 27 października 2014 09:44

XXX Niedziela Zwykła

26 października 2014 r.

Miłość Boga i miłość bliźniego są jakby dwoma parami drzwi otwierającymi się równocześnie: nie można otworzyć jednych bez otwarcia drugich, nie można zamknąć jednych, nie zamykając przy tym drugich.

(S?ren Kierkegaard)

1. Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Dziękując Panu Bogu za dar tego miejsca, gdzie możemy oddawać Mu hołd, chciałbym również podziękować wszystkim Wiernym, którzy swoim zaangażowaniem i ofiarami utrzymują ten kościół. Za dobroć serca i wszelkie ofiary tutaj składane niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Włoch. Chętnych serdecznie zapraszam.

3. W miesiącu listopadzie, chcemy nieść większą duchową pomoc naszym zmarłym. Na stoliku w nawie bocznej znajdują się kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na nich dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym.

4. W sobotę 1 Listopada w liturgii obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w kościele będą o godz. 8.30, i 10.30. Natomiast o 12.30 rozpocznie się procesja z kościoła  i wyruszymy na cmentarz. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 13.00 i zostanie ofiarowana przeze mnie za wszystkich Zmarłych, których imiona przynieśliście w wypominkach. Postarajmy się wziąć liczny udział w tej Eucharystii. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

5.  Wieczorem 1 listopada dołączymy do Litanii Miast. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00 do kościoła. Młodzież przedstawi  program modlitewny. Potem udamy się na cmentarz, śpiewając w drodze Litanię do Wszystkich Świętych, aby tam odmówić następne modlitwy. Na litanię miast przynieśmy znicze, aby je zapalić na grobach naszych bliskich, a także na opuszczonych grobach.

6.   W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8, 30; 10, 30; i 16. 00. Msza św. o godz. 16.00 będzie sprawowana w intencji zgłoszonych w wypominkach zmarłych z procesją na cmentarz. Przed Mszą św. o godz. 15.40 wyczytywanie imion i nazwisk zmarłych.

7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać dla nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunki: przyjść do kościoła (w dniu 1 i 2 listopada) i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga; być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź św.); przyjąć Komunię św.; odmówić modlitwę w intencji Ojca św. np. Zdrowaś Maryjo; pragnąć zerwania z przywiązaniem do grzechu.

8.  Serdecznie zapraszam w ostatnim tygodniu modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego rozważania Tajemnic Różańcowych. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.00.

9.   Serdecznie zachęcam do prenumeraty prasy katolickiej, z której systematyczne korzystanie jest niezbędnym źródłem pogłębiania wiary. Prenumeraty można dokonywać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach urzędowania lub w zakrystii po każdej Mszy Św. Zapisy i wpłaty przyjmowane są do 24 listopada 2014 r.

10.  W każdym miesiącu wybieramy ?Ministranta miesiąca?, czyli tego, który zdobył najwięcej punktów poprzez swoje zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej. Ministrantem miesiąca września został Jakub Król. Gratuluję Jakubowi. Wszystkim ministrantom życzę wiele wytrwałości oraz sukcesów w pełnieniu służby.

11. W piątek o godz. 18.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

12. W dniu wczorajszym przedstawiciele Akcji Katolickiej z naszej wspólnoty uczestniczyli w Dniu Skupienia w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Kępkach.

13. We wtorek i czwartek na godz. 9.00 zapraszam te osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

14.  W dzisiejszą niedzielę przypada przypada tzw. taca budowlana.

15.  Pewne Rodziny złożyły ofiary w kwocie 650 zł  na remont ołtarza. Serdecznie im dziękuję.

16.  Dziękuję za złożone dary stołu. Składam również podziękowania osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach na cmentarzu i wokół kościoła. Dziękuję wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie naszej parafii, oby takich osób było jak najwięcej.

Jezus przypomina nam dzisiaj o największym przykazaniu, jakim jest przykazanie miłości. Największe przykazanie i wymagające, aż po miłość nieprzyjaciół, najtrudniejsze, ale przywracające wiarę w człowieka nawet wtedy, gdy trudno rozpoznać sens jego poczynań.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.  Królowa Różańca św. niech wyprasza nam potrzebne łaski.

«  maja 2024  »