Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła
wtorek, 04 listopada 2014 13:28

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH

2 listopada 2014 r.

1. Dzisiaj Msza św. o godz. 16.00 będzie sprawowana w intencji zgłoszonych w wypominkach zmarłych z procesją na cmentarz. Przed Mszą św. o godz. 15.40 wyczytywanie imion i nazwisk zmarłych.

2. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk będzie odmawiana przez cały listopad po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

3. W czwartek i piątek odwiedziny chorych według znanego porządku.

4.  W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej.

5.   Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

6.  Ministrantem miesiąca października został Jakub Król. Serdecznie gratuluję mu wzorowego pełnienia służby ministranckiej.

7. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania, po Mszy Św. spotkanie.

8. W przyszłą niedzielę 9 listopada przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, ?Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata". W tym dniu modlimy się za Ojca Świętego.

9. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć rektora Seminarium Duchownego w Elblągu ks. dr Grzegorza Puchalskiego, który będzie rozprowadzał kalendarze i zbierał ofiary na potrzeby Seminarium.

10.  W ramach obchodów stulecia istnienia naszych organów dnia 16 listopada 2014 r. będziemy gościć Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, który pod kierunkiem pana Mariusza Mroza będzie swym śpiewem ubogacać liturgię Mszy Św. o godz. 16.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert tegoż chóru. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej Mszy Św.  i koncercie. Myślę, że śpiew tego chóru, liczącego aż 45 osób, dostarczy nam wielu niezapomnianych przeżyć duchowych. Ofiary zebrane w czasie koncertu przeznaczone będą na pokrycie kosztów dojazdu chóru.

11.  Z całego serca dziękuję tym wszystkim osobom, które czynnie włączają się w życie Parafii, wspierają ją swoją modlitwą, pracą i ofiarami. Szczególne podziękowanie składam: Pani Małgorzacie Szewczyk za pomoc w przygotowaniu Litanii Miast oraz młodzieży, która przedstawiła program modlitewny. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza. Składam również podziękowania osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie tej Uroczystości. Dziękuję tym osobom, które pomagały w pracach porządkowych na naszym parafialnym cmentarzu. Dziękuję również za złożone dary stołu.

12.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się na zakrystii celem składania zamówień.

Na przezwyciężanie śmierci i zdobywanie nieba przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

«  maja 2024  »