Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła

XXXII Niedziela Zwykła

ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

09 listopada 2014 r.

Tak jak zaprawa trzyma cegły w budowli, tak miłość i posłuszeństwo jednoczą ludzi w Kościele. (św. Pio z Pietrelciny)

1.   Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. dr Grzegorza Puchalskiego rektora Seminarium Duchownego w Elblągu. Ks. Rektor przybył do nas ze Słowem Bożym, a nasz kleryk Łukasz rozprowadzać będzie kalendarze i zbierać ofiary na potrzeby Seminarium.

2.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, Matki i Głowy wszystkich kościołów. W tym dniu modlimy się za Ojca Świętego. Właśnie ta bazylika jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto. Dziś dziękujemy Bogu za to, że mamy swoją świątynię, a także, że jesteśmy żywą wspólnotą Kościoła. Dbajmy o naszą świątynię parafialną, ale nie zapominajmy o tej świątyni, którą jest każdy z nas.

3. Dzisiaj przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, modląc się szczególnie za chrześcijan w Syrii.   Prosimy Boga o siłę do mężnego wyznawania wiary dla nich, ale również i dla nas wszystkich.

4.  We wtorek Święto Niepodległości Polski. Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 10.30. Serdecznie zachęcam do modlitwy za naszą Ojczyznę. Dziękując Bogu za dar wolnej i niepodległej ojczyzny, powinniśmy sobie uświadomić, że każdy z nas jest odpowiedzialny za troskę o dziedzictwo narodowe, bo to jest dar zadany nam do utrzymania i rozwoju.

5.    W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

? Poniedziałek ? wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

?   Wtorek ? wsp. św. Marcina z Tours, biskupa;

?  Środa ? wsp. św. Jozafata, biskupa;

? Czwartek - wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

6.  Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych.  Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk będzie odmawiana do końca listopada po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Natomiast list Episkopatu Polski o przygotowaniach do ŚDM  zostanie odczytany w przyszłą niedzielę z uwagi na to, iż dzisiaj ze Słowem Bożym przybył do naszej wspólnoty ks. dr Grzegorz Puchalski Rektor Seminarium Duchownego w Elblągu.

8. W ramach obchodów stulecia istnienia naszych organów w następną niedzielę będziemy gościć Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, który pod kierunkiem Pana Mariusza Mroza, będzie swym śpiewem ubogacać liturgię Mszy Św. o godz. 16.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert tegoż chóru. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Mszy Św.   i koncercie. Ufam, iż śpiew chóru, liczącego, aż 45 osób, dostarczy nam wielu niezapomnianych przeżyć duchowych. Ofiary zebrane w czasie koncertu przeznaczone będą na pokrycie kosztów dojazdu chóru.

9.   W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Liczę, iż ministranci wykażą się gorliwością i przybędą wszyscy.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.

11. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

13. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz Parafii.

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga?

Jezus przypomina nam, że jesteśmy świątynią Boga, to dar największy z możliwych, trzeba o tym pamiętać i żyć jak dziecko Boga.

«  maja 2024  »