Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła
poniedziałek, 17 listopada 2014 09:47

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
16 LISTOPADA 2014 R.

Pamiętaj, że wszystko to, co ci się przydarza dobrego czy złego, pochodzi od Boga, abyś z jednej strony nie wbijał się w pychę, a z drugiej nie tracił odwagi.
(św. Jan od Krzyża)

1.   W listopadzie pamiętajmy o modlitewnej pamięci za zmarłych. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy swoją indywidualną modlitwą i obecnością w kościele potwierdzają pamięć o tych, którzy doszli już do domu Ojca. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk jest odmawiana przez cały listopad po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

2.    Z okazji obchodów stulecia istnienia naszych organów dzisiaj będziemy gościć Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, który pod kierunkiem Pana Mariusza Mroza, będzie swym śpiewem ubogacać liturgię Mszy Św. o godz. 16.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert chóru. Serdecznie zapraszam. Ofiary zebrane w czasie koncertu przeznaczone będą na pokrycie kosztów dojazdu chóru.

3. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

4. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? zamknięcie Roku Kościelnego. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodych. Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszam na Mszę św. o godz. 8.30.

6.  Od I niedzieli Adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już dziś serdecznie zachęcam do licznego uczestnictwa w rekolekcjach i proszę o modlitwę w intencji dobrego przeżycia czasu rekolekcji.

7.  W dniach 25 ? 27.11.2014 r. w Elblągu odbędą się rekolekcje uzdrowienia duszy i ciała dla dorosłych, które głosić będzie Jude Antoine świecki misjonarz i ewangelizator z Malezji. Szczegółowe informacje zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

8. Osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych przy kościele i na cmentarzu zapraszam w poniedziałek na godz. 9.00.

9.  Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz Parafii.

10. W związku z kompleksową konserwacją naszego ołtarza doszedłem do wniosku, iż należy zmienić tabernakulum, bowiem dotychczasowe nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. W związku z tym faktem zostało zamówione nowe tabernakulum, które swoim wyglądem będzie nawiązywało do wezwania naszej Parafii ? Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wzór tabernakulum zamieszczony jest w gablotce w nawie bocznej. Jeżeli ktoś chciałby sfinansować koszt wykonania tabernakulum, to proszę o kontakt ze mną w tej sprawie.

11.   Policja prosi o przypomnienie obowiązku zawartego w prawie o ruchu drogowym, iż piesi poruszający się, po zmierzchu, po drodze, poza obszarem zabudowanym ? są zobowiązani do zaopatrzenia się w elementy odblaskowe.

12.   Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

Niech dzisiejsze Słowo Boże skłoni nas dzisiaj do refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Jak wykorzystujemy otrzymane od Boga talenty? Co jest dla nas najważniejsze? Wszystkim życzymy udanego i owocnego tygodnia.

«  maja 2024  »