Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
niedziela, 30 listopada 2014 17:09

I NIEDZIELA ADWENTU
30 LISTOPADA 2014 ROKU

Nawrócenie jest sprawą chwili; uświęcenie jest dziełem całego życia.
(św. Josemaría Escrivá de Balaguer)

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: ?Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię?. Adwent  to szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech modlitwa, udział w roratach, osobiste wyrzeczenia i akty miłości bliźniego będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dzień ten rozpoczyna także ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego w Kościele Powszechnym.

2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką jest Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. Zapraszam więc do udziału w roratach, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 7.00. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłobka.

3. Dziś rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ojciec Waldemar Michalski.. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w rekolekcjach. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, zatrzymajmy się na chwilę, znajdźmy czas na modlitwę, na refleksję w ciszy nad własnym życiem. Niech tegoroczne rekolekcje pomogą nam owocnie przeżyć Adwent i przygotować się do pięknego przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność Ojcu Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. we wtorek.

4. Dziś na Mszy św. o godz.10.30 poświęcenie wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do naszych domów.

5. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Zapraszam również nowe chętne osoby do rozprowadzania opłatków. Prośbę o roznoszenie opłatków kieruję także do członków Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od środy po południu będzie można odbierać opłatki.

6. Dziś przypada wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom dnia dzisiejszego składam serdeczne życzenia obfitości Bożych Darów i pomyślności w życiu osobistym.

7.  W sobotę 6 grudnia 2014 r. w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gd. organizowany jest Adwentowy Dzień Skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Wyjazd ministrantów o godz. 9.30 z parkingu parafialnego.Myślę, że jest to bardzo ważny dzień dla formacji duchowej ministrantów i lektorów

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

9. Zapraszam na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Wykonawcą będzie Pan Wojciech Dragacz. Program koncertu zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej. Fundusze zebrane w trakcie koncertu będą przeznaczone dla wykonawcy koncertu oraz na renowację organów.

10. Świece Caritas na stół wigilijny od dziś są do nabycia w kościele. Niech świece Caritas zapłoną na stole wigilijnym w każdym domu oraz instytucji na terenie naszej Parafii. Do nabycia są również lampiony adwentowe w cenie 12 zł.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota    miesiąca. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek wg znanego porządku.

12. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w pierwszy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

13. W sobotę, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja - biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje wielorakie bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym.Ufam, iż św. Mikołaj zawita także do naszej Parafii i może znajdą się życzliwe osoby, które pomogą Św. Mikołajowi w sprawieniu niespodzianki naszym najmłodszym parafianom.

14. Serdecznie dziękuję za złożone dary stołu oraz za okazaną pomoc przy wykonaniu dekoracji adwentowej.

?Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie.?

Czas Adwentu to czas stawiania pytań, czas oczekiwania, czas spełnienia nadziei. Prośmy Pana, abyśmy z radością i pokojem oczekiwali pamiątki Jego Narodzenia.

Poprawiony: niedziela, 30 listopada 2014 23:00

«  maja 2024  »