Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu
poniedziałek, 08 grudnia 2014 10:34

II NIEDZIELA ADWENTU
7 GRUDNIA 2014 r.

Nawrócenie nie jest jedynie momentem, chwilą życia: jest drogą.
(Benedykt XVI)

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed Kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. We wtorek zakończyliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadził ojciec Waldemar Michalski. Każde rekolekcje są wyjątkowym czasem więc składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w nich uczestniczyły i zaangażowały się w ich przygotowanie.

4. Gorąco zachęcam do licznego udziału w tradycyjnych Mszach Św. o świcie - Roratach, które w naszym kościele odprawiane są o 7.00. Są to msze ku czci Maryi Panny, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od Archanioła Gabriela, zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież, parafian i gości, do udziału w tej pięknej modlitwie. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłóbka.

5. Ministrantem miesiąca listopada został Jakub Król. Gratuluję Jakubowi  i zachęcam całą liturgiczną służbę ołtarza do jak największej gorliwości i sumienności

6. Jeżeli są jeszcze osoby chętne do roznoszenia opłatków, to proszę, aby zgłaszały się do zakrystii lub na plebanię. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

7. Zapraszam na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00. Wykonawcą będzie Pan Wojciech Dragacz. Fundusze zebrane w trakcie koncertu będą przeznaczone dla wykonawcy koncertu.

8. Świece Caritas na stół wigilijny są w dalszym do nabycia w kościele.

9. 13 grudnia pięćdziesięcioro dzieci z naszej parafii pojedzie na Spotkanie z ze Św. Mikołajem do Elbląga. Wyjazd o godz. 8.45 z parkingu parafialnego.

10. 20 grudnia po Roratach serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na śniadanie adwentowe. Mam nadzieję, że znajdą się wśród parafian życzliwi ludzie dobrej woli i o wielkim sercu, które zechcą wspomóc zorganizowanie śniadania. Osoby chętne do włączenia się w przygotowania proszę o skontaktowanie się ze mną.

11. Za wszelkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za pomoc w pracach na rzecz naszej parafii gorąco dziękuję.

12. Dziękuję pewnej osobie za ufundowanie relikwiarzy oraz wszystkim osobom za złożenie słodyczy i ofiar na upominki mikołajkowe dla dzieci z naszej parafii.

13. W minionym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę serdecznie podziękować za ciepłe przyjęcie mnie i za złożone ofiary na dojazd.

14. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za udział w spotkaniu formacyjnym w miniony piątek.

15. Wczoraj liturgiczna służba ołtarza uczestniczyła w Adwentowym Dniu Skupienia w Nowym Dworze Gdańskim. Dziękuję tym ministrantom, którzy pojechali na to spotkanie, a rodzicom tych chłopców serdecznie dziękuję, że zdopingowali swoich synów do uczestnictwa w Adwentowym Dniu Skupienia. Mam nadzieję, że wyjazd ten przyczyni się do pogłębienia formacji ministranckiej, a przez to do piękniejszego przeżywania liturgii.

16. Dziś upływa termin dokonania prenumeraty czasopism katolickich, proszę osoby zainteresowane o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy wołanie Jana Chrzciciela: ?Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki?. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Życzę wszystkim Bożej radości na cały nowy tydzień!

«  maja 2024  »