Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu
wtorek, 23 grudnia 2014 09:05

IV NIEDZIELA ADWENTU
21 GRUDNIA 2014 ROKU

?Najtrudniej być posłusznym Bogu do końca.?
(ks. Jan Twardowski)

1. Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu. Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii nie oczekujemy biernie, ale idziemy z radością na spotkanie Chrystusa, tak jak Maryja, Matka naszego Pana. Niech ta Msza Św. będzie dla nas pomocą, byśmy na wzór Maryi, pokornej Służebnicy Pańskiej, potrafili z Chrystusa uczynić centrum naszego życia.

2.    We wtorek wraz z dziećmi zakończymy Roraty. Dzieciom, które najgorliwiej uczęszczały na Roraty zostaną wręczone dyplomy i drobne upominki.

3.    W środę, 24 grudnia, na Mszy św. o godz. 7.00 nastąpi uroczyste wniesienie przez harcerzy Światełka Betlejemskiego do naszej świątyni. Proszę, aby wszyscy, którzy zakupili świecę wigilijną przynieśli ją do kościoła, skąd zabiorą do domu Światełko Betlejemskie. Zapalona świeca na stole wigilijnym oznacza, że potrafimy się dzielić z potrzebującymi, zwłaszcza z dziećmi, które oczekują na naszą pomoc.

4. W najbliższą środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do pojednania w naszych rodzinach, nieraz skłóconych i powaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, składanie życzeń łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Alkohol nie powinien mieć miejsca na wigilijnym stole.

5.    O północy z środy na czwartek o godz. 24.00; odprawię Pasterkę, na którą serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i naszych miłych Gości. Składka z Pasterki przeznaczona jest na obronę życia nienarodzonych i Domy Samotnej Matki. Przed Pasterką  o godz. 23.40 odbędzie się Misterium przygotowane przez naszą młodzież pt: ?Bóg przychodzi?. Serdecznie zapraszam na to bożonarodzeniowe misterium.

6.    W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz. 10.30, 12.00 i 16.00. Każdy, kto uczestniczył w Pasterce może w tym dniu po raz drugi przyjąć Komunię św. W piątek święto św. Szczepana pierwszego Męczennika, Msze Św. w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.

7.    Natomiast począwszy od dnia 27 grudnia, z racji kolędy, Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 8.30 z wyjątkiem dni: 31.12.2014 r. - zakończenie roku i 02.01.2015 r. (pierwszy piątek miesiąca), bowiem w tych dniach Msza św. będzie odprawione o godz. 17.00.

8.    W sobotę 27 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą pamiętajmy, że celem kolędy jest: - pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami, i rozmowa duszpasterska, na kolędowe spotkanie należy przygotować stół przykryty białym obrusem, krzyż dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Zachęcam do śpiewania kolęd i pastorałek w naszych domach. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny kolędowe były radosnym świętem naszych rodzin, które ożywi nasze życie religijne. W sobotę: od godz. 9.30  ul. Wojska Polskiego, Dębowa, Bukowa, Leśna. Niedziela od godz. 17.30 ul. Dmowskiego.

9.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

10.    Dziękuję za dostarczenie choinek oraz gwiazd betlejemskich, które będą stanowić bożonarodzeniową dekorację naszej świątyni. Składam również podziękowania panom za oprawienie choinek oraz osobom, które dekorowały choinki na zewnątrz kościoła.

11.    Pragnę podziękować za przygotowanie w dniu wczorajszym śniadania adwentowego dla naszych najmłodszych parafian. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary i dary stołu na ten cel oraz zaangażowały się w organizację tego spotkania. Dzieciom natomiast dziękuję za udział w roratach i śniadaniu adwentowym. Radość zebranych miała być głównym i zamierzonym celem i to nam się udało dzięki życzliwości wielu osób o hojnym sercu!  Za co składam serdeczne Bóg zapłać!

12.    Za wszystkie dary stołu  z całego serca dziękuje.

13.    Po Mszy św. w nawie bocznej będą rozprowadzane jeszcze opłatki, świece wigilijne. Zadbajmy o to, aby na żadnym stole w naszych parafialnych rodzinach nie zabrakło białego opłatka ? symbolu miłości, braterstwa, pokoju i pojednania.

14.    Po Mszy Św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na zorganizowanie spotkania wigilijnego dla liturgicznej służby ołtarza oraz harcerzy z naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożenie ofiar na ten cel. Chrześcijanin im więcej daje tym staje się bogatszy. Podzielone cierpienie to połowa cierpienia. Podzielona radość to radość podwójna.

15.    We wtorek bezpośrednio po roratach odbędzie się zbiórka ministrantów, natomiast w środę po Roratach zapraszam liturgiczną służbę ołtarza oraz harcerzy na spotkanie opłatkowe.

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w czasie ostatnich dni adwentowego oczekiwania na narodzenie Zbawiciela a także radości przy wigilijnym stole.

«  maja 2024  »