Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny

28 GRUDNIA 2014 ROKU

Rodzina to jeden z najwspanialszych pomysłów Pana Boga

(abp Damian Zimoń)

1. Dziś ? niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 17.00. Po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno ? przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przeprosimy za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz odśpiewamy dziękczynne ?Ciebie, Boga, wysławiamy? za otrzymane w tym roku łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w Nowym Roku. Zachęcam do licznego udziału w tej Mszy św.
  3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek o Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17.00.
  5. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się przed Mszą św. bądź po Mszy Św.
  6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, oprawę choinek i wszelkie prace przedświąteczne w naszej świątyni. Dziękuje panom szafarzom za pomoc w posłudze komunii. Na ręce kleryka Łukasza dziękuje liturgicznej służbie ołtarza lektorom i ministrantom za piękną oprawę liturgiczną, młodzieży i dzieciom za przygotowanie Misterium pt:  ?Bóg przychodzi?. Harcerzom dziękuję za przyniesienie Światełka Betlejemskiego do naszej świątyni. Słowa podziękowania kieruję także do Pana Organisty i pań za posługę w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
  7. Składam podziękowania za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebrana została kwota 8300 zł. Dziękuję również wszystkim osobom tzw. rejonowym, które roznosiły opłatek i list.
  8. Dziękuję również z całego serca za złożone mi życzenia świąteczne czy to osobiście czy też w innej formie oraz  za dary stołu.
  9. Dzisiaj po każdej Mszy Św. kleryk Łukasz Chojna będzie rozprowadzał Myślniki Kleryckie.
  10. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kolęda, to poświęcenie mieszkania na Nowy Rok, modlitwa kapłana z rodziną i krótka rozmowa duszpasterska. Dłuższe rozmowy nie są wskazane z tej racji, że czekają następne rodziny. Do omawiania trudniejszych spraw zapraszam do kancelarii parafialnej w ciągu roku. Proszę, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości bądź ulic zmobilizowali się i zorganizowali dojazd księdza na wizytę kolędową. Rodzinom, które przyjmowały błogosławieństwo Boże w swój dom dziękuję za gościnność, życzliwość i ofiary kolędowe. Część ofiar składanych w czasie kolędy zostanie przeznaczona na pokrycie kosztu renowacji ołtarza głównego. Dziękuję za składane osobno ofiary ministrantom, 20% zebranych przez ministrantów ofiar przeznaczone jest na fundusz ministrancki. Z tego funduszu zostanie pokryta część kosztów związanych z wyjazdami integracyjnymi ministrantów.
  11. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe:

dzisiaj - 28.12.2014 r. (niedziela) od godz. 17.30 - ul. Dmowskiego od p. Zegarowskich.

29.12.2014 r. (poniedziałek)  od godz.  9.30 - Rybina od państwa Staroń do państwa Staniak

30.12.2014 r. (wtorek) od godz. 9.30 - Rybina od państwa Załuga do państwa Radziwił

31.12.2014 r. (środa)  od godz. 9.30 - Cisewo, Sportowa, Menonitów, Okólna

02.01.2015 r (piątek)   od godz. 9.30 - Stegienka Osada

03.01.2015 r (sobota) od godz. 9.30 - Gdańska (od Sztutowa do Ronda Apteka)

04.01.2015 r. (niedziela) od godz. 17.30 - Kopernika, Heweliusza

Tylko rodzina Bogiem silna może poprawnie wychować dzieci i dać Ojczyźnie wspaniałych ludzi. Prośmy Boga, abyśmy na wzór świętej Rodziny z Nazaretu kształtowali nasze rodziny, aby one były źródłem dobra i miłości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i świątecznego przeżycia powitania Nowego Roku, a Boże Dziecię niech nam błogosławi przepełniając serca nową nadzieją.

Poprawiony: środa, 31 grudnia 2014 08:32

«  maja 2024  »