Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 20:30

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 KWIETNIA 2015 R.

Kapłan stoi między Bogiem a ludzką naturą, z nieba podaje nam dary

Boga, do nieba wznosi nasze modlitwy i jedna nas z rozgniewanym Bogiem.

(św. Jan Chryzostom)

1.Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest ona Światowym Dniem Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, rozpoczynającym Tydzień Modlitw o liczne i święte Powołania w Kościele. Troska o los ewangelizacji niech wzmocni naszą modlitwę i pobudzi naszą współodpowiedzialność za rozwój Kościoła. Błagajmy Pana, aby także z naszej wspólnoty wezwał ochotne młode serca do pracy w Jego owczarni.

2. Nabożeństwa majowe odprawiane będą po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do bardzo licznego udziału. Poprzez udział w nabożeństwach majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące do Maryi, pamiętając zarazem, że nasza modlitwa we wspólnocie kościoła, może zmieniać nas i cały świat. Zachęcam mieszkańców Rybiny do licznego udziału w tym nabożeństwie przy kapliczce, która znajduje się w waszej wiosce. Apel Jasnogórski będziemy śpiewać przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św.

3. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski Stolica Apostolska przeniosła obchodzenie Uroczystości NMP Królowej Polski w roku 2015 z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. W Uroczystość porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. 1 maja przypada dzień Św. Józefa Rzemieślnika. Z racji piątku Biskup Elbląski udziela na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji strażaków z racji przypadającego 4 maja wspomnienia św. Floriana, tradycyjnego święta strażackiej braci.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek wg znanego porządku.

7. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na próby, które odbędą się we wtorek o godz. 16.00. obecność wszystkich jest obowiązkowa, a rodziców zapraszam na krótkie spotkanie o godz. 17.30.

8.Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę zdrowia, obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 20:32

«  maja 2024  »