Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
niedziela, 10 maja 2015 17:21

VI Niedziela Wielkanocna

10.05.2015 r.

Tyle stajesz się z dnia na dzień piękniejszy, o ile wzrasta w tobie miłość. Bo miłość jest ozdobą duszy, jest jej pięknem.
(św. Augustyn)

1. Dziś VI niedziela wielkanocna. Jesteśmy uczestnikami nieskończonej miłości Ojca, objawionej w tajemnicy Jezusa Chrystusa, który został posłany na świat dla naszego usprawiedliwienia.

2. Dzisiaj, zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, o wsparcie prosi nas papież Franciszek.

3. Trwa miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do bardzo licznego udziału w tych przepięknych, uświęconych wielowiekową tradycją, nabożeństw ku czci Matki Najświętszej.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, Dni Krzyżowe. W tych dniach Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

5. Dzisiaj szesnaścioro dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swego serca. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

6. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie z dziećmi kl. IV-tej będzie we wtorek oraz w czwartek o godz. 16.00, natomiast rodziców tych dzieci proszę o udział w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła w piątek od godz. 9.00, jeżeli ktoś nie może przyjść rano, to jest możliwość, aby wziąć udział w sprzątaniu po południu od godz. 15.00.

7. W środę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Wznawiamy nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z procesją, zatem przynieśmy świece. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo. Panie z I Róży Żywego Różańca proszę o przystrojenie figurki.

8. W czwartek przypada Święto Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli ? patrona Polski.

9. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który będziemy przeżywać 12 czerwca ogłaszam konkurs na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Również pragnę zorganizować festyn rodzinny, ale to jaki on będzie zależy od zaangażowania parafian. Im ono będzie większe tym festyn będzie bardziej udany i atrakcyjny dla naszych Rodzin parafian. W trakcie Festynu przewidziana jest loteria fantowa, zwracam się z serdeczną prośbą do Parafian o ofiarowanie fantów na loterię. Liczę na ofiarność i Wasze otwarte szczodre serca i ufam, iż nie zawiodę się na Was. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy, którą planuje zorganizować w dniach 22-23 maja. Wyjazd dojdzie do skutku jeśli zbierzemy co najmniej 50 osób. Koszt wyjazdu wynosi 230 zł. W związku z tym, iż do planowanego wyjazdu zostało mało czasu, proszę o jak najszybsze podejmowanie decyzji. Szczegółowy program wyjazdu będzie podany w najbliższym czasie oraz będzie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej. Zapisy po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.

13. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca , w którą przypada tzw. taca budowlana.

?Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał??
Mocą Ducha Jezusa, Ducha Świętego możemy wyznawać, że Jezus jest naszym Panem i przynosić owoc dobrego i prawego życia

Poprawiony: niedziela, 10 maja 2015 17:23

«  maja 2024  »