Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
niedziela, 17 maja 2015 19:34

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższa niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 Rocznica I Komunii św.

3. Jutro rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Elblągu.

4. Za tydzień ? uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

5. Trwa miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do bardzo licznego udziału w tych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej.

6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca , w którą przypada tzw. taca budowlana

7. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który będziemy przeżywać 12 czerwca ogłaszam konkurs na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Również pragnę zorganizować festyn rodzinny, ale to jaki on będzie zależy od zaangażowania parafian. Im ono będzie większe tym festyn będzie bardziej udany i atrakcyjny dla naszych Rodzin parafian. W trakcie Festynu przewidziana jest loteria fantowa, zwracam się z serdeczną prośbą do Parafian o ofiarowanie fantów na loterię. Liczę na ofiarność i Wasze otwarte szczodre serca i ufam, iż nie zawiodę się na Was. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Z uwagi na małą liczbę chętnych nie odbędzie się pielgrzymka do Krakowa i Częstochowy.

9. 11 czerwca br w Świętym Gaju odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wyjazd o godz. 7.45. Koszt wyjazdu to 15 zł. Serdecznie zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy przyjmowane są do 30 maja br.

10. 20 czerwca br w Lichnowach odbędzie się spotkanie regionalne młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

11. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

12. Składam podziękowania rodzicom dzieci rocznicowych, którzy wzięli udział w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła ? Państwu Katarzynie i Jackowi Mianowskim, Paniom Krystynie Lesikiewicz i Agacie Plebaniak. Cieszę się, że chociaż ci nieliczni rodzice w ten sposób zaangażowali się w przygotowanie Rocznicy I Komunii Św.

13. Dziękuję Paniom, które ustroiły figurkę Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie oraz wszystkim, którzy brali udział w tym nabożeństwie.

14. Dziękuję za wszelką pomoc na rzecz Parafii w minionym tygodniu.

15. Dzisiaj we wszystkich parafiach odbywa się ogólnopolska zbiórka na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Jest to już druga zbiórka, przeznaczona na pokrycie części kosztów związanych z wydarzeniami centralnymi ŚDM w Krakowie. Po mszy św. zbieramy ofiary do puszek.

16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM ciekawy artykuł na temat wchodzącego właśnie do kin nowego filmu pt.: ?Apartament?, opowiadającego o św. Janie Pawle II.

Wniebowstąpienie Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń. Niebo to nasze przeznaczenie. Niech dzisiejsza uroczystość będzie radością i dziękczynieniem za obecność Bożą zawsze i wszędzie.

Poprawiony: niedziela, 17 maja 2015 19:35

«  maja 2024  »