Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
poniedziałek, 25 maja 2015 20:42

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

24 Maja 2015 r.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewaniu lub recytacji hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

3. Jutro drugi dzień świąt zesłania Ducha Świętego ? święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W parafii Jantar przypada odpust.

4. We wtorek 26 będziemy obchodzić również Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o  wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Za tydzień w niedziele przypada uroczystość Najświętszej Trójcy-zakończenie okresu Komunii św. Wielkanocnej.

7. 4 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesyjna będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku. Bardzo proszę, aby w tym kierunku poszły też pewne przygotowania zwłaszcza ołtarzy, a następnie trasy procesyjnej oraz naszych domów. Jest to znak naszej przynależności i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Jest to znak naszej wiary.  Pierwszy ołtarz będzie przy  ul. Gdańskiej przy Poczcie, drugi przy Sklepie PLUS, trzeci ołtarz na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa i czwarty ołtarz na ul. Powstańców Warszawy przy szkole. Proszę o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach, przyozdobienie trasy procesyjnej oraz naszych domów. O przygotowanie pierwszego ołtarza proszę mieszkańców Rybiny, Popowa i Stegienki Osada.

8. Przypominam o ogłoszonym konkursie na wykonanie serca. Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na festynie. W dalszym ciągu zachęcam do składania rzeczy na loterię fantową oraz o udzielania wsparcia finansowego na ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs.

9. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Grecji proszę o wpłacanie zaliczek w kwocie 500 zł.

10. 11 czerwca br w Świętym Gaju odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wyjazd o godz. 7.45. Koszt wyjazdu to 15 zł. Serdecznie zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy przyjmowane są do 30 maja br.

11. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za złożenie daru ołtarza, którym była ofiara w kwocie 1880 zł z przeznaczeniem na potrzeby Kościoła. Cel, na który zostanie ta ofiara przeznaczona wskażę w późniejszym czasie.

12. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny z dodatkiem elbląskim.

14. Składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła oraz kierowane do mnie dobre słowo. W sposób szczególny słowa podziękowania składam do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

Z okazji przypadającego dzisiaj święta Zesłania Ducha  Świętego, wszystkim życzę daru mądrości i męstwa w wyznawaniu naszej wiary w Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.

Poprawiony: poniedziałek, 25 maja 2015 20:45

«  maja 2024  »