Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Boże Ciało
Ogłoszenia Boże Ciało PDF Drukuj
niedziela, 07 czerwca 2015 17:56

04 czerwca 2015 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? czyli Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i zawsze obecny w naszym życiu. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 10.00, po czym wyruszy procesja do czterech ołtarzy, a następnie powrócimy do Kościoła. W tym dniu oprócz centralnej Mszy św. o godz. 10.00, będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

2. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w procesji.

3. Do najbliższego czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu całą wspólnotę parafialną, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto patronalne dla naszej Parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na naszą parafialną Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Kazanie wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. kanonik Ryszard Szramka z udziałem kapłanów naszego dekanatu. Jest to doroczne święto naszej wspólnoty parafialnej, dlatego przybądźmy licznie na tę uroczystość, aby dziękować Sercu Bożemu za opiekę i zbawienie i aby zaznać obfitości łask Bożych spływających na nas z otwartego Serca Zbawiciela. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Niech świętowanie odpustu parafialnego przypomina nam także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. Z racji odpustu parafialnego nie obowiązuje w tym dniu nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jeśli ktoś z okazji odpustu chciałby się podzielić darami stołu, prosiłbym o przekazanie mi tej informacji do środy włącznie.

5. Wszystkim parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych.

Posileni pokarmem z nieba, Chlebem, który dał nam Chrystus, idziemy z błogosławieństwem Boga, by jednoczyć Kościół, a ludziom nieść nadzieję życia wiecznego. Wracajmy często do tego stołu i pożywajmy często Chleb,

aby nie ustać w drodze do pełnej komunii z Bogiem.

«  maja 2024  »