Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła
poniedziałek, 22 czerwca 2015 18:37

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 CZERWCA 2015 R.

1.    W miniony piątek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową oraz wizytację kanoniczna J.E. ks. Biskupa Józefa Wysockiego. Dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do przygotowania tej uroczystości, liturgicznej służbie ołtarza, panom szafarzom, panu organiście i paniom, które śpiewały oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. odpustowej.
2.    Z okazji naszego święta patronalnego zorganizowany został Parafialny festyn Rodzinny wspólnie z Radą Sołecką Stegny. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie festynu. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób, które czynnie włączyły się w przebieg i organizację festynu: do osób prowadzących zabawy dla dzieci, malujących twarze dzieci, do pań z punktu medycznego, szkolnemu koła caritas, do osób obsługujących stoiska gastronomiczne i ognisko, do strażaków za przygotowanie pokazu. Dziękuję wszystkim, którzy użyczyli ławki, stoły, parasole i sprzęt do zabaw dla dzieci, do osób, które uporządkowały teren po zakończeniu festynu. Bez pomocy i zaangażowania tych osób nie udałoby się zorganizować myślę, że udanego festynu. Cieszy mnie fakt, że są w naszej Parafii osoby, które poczuwają się do odpowiedzialności za wspólnotę parafialną, którą tworzymy. Tym wszystkim osobom wyrażam moją ogromną wdzięczność za trud i poświęcenie na rzecz Parafii.
3.    Dziękuję serdecznie wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie na wykonanie Serca. I miejsce w konkursie zajęły Madzia i Ania Pomorskie, II miejsce Małgorzata Rutkowska., a III miejsce Maja Cieszyńska Gratuluję zwycięzcom, wszystkim gratuluję pomysłów i cieszę się z każdej wykonanej przez was drogie dzieci pracy, każda jest  piękna, bo w każdą włożyliście swoje serce. Prace, które dzieci  wykonały  na konkurs znajdują się w Kościele, zachęcam do ich obejrzenia.
4.    W ubiegłym roku po raz drugi ogłosiłem konkurs na Ministranta Roku. Został nim tak jak w poprzednim roku Jakub Król, który uzyskał największą ilość punktów i pochwał za gorliwe pełnienie służby ministranckiej. Dla Ministranta Roku Pani Irena Trybocka ufundowała nagrodę ? rower, za co jej z całego serca dziękuję. Gratuluję Kubie odniesionego sukcesu i zachęcam wszystkich ministrantów do gorliwego pełnienia tej zaszczytnej służby przy ołtarzu. I też ogłaszam już konkurs na najlepszego ministranta roku od 1 lipca 2015 na 2016.
5.    Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec ? odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach.
6.    Dziękuję Paniom, które ustroiły figurkę Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie oraz wszystkim wiernym, którzy brali udział w tym nabożeństwie
7.    W czwartek grupa młodzieży była w Świętym Gaju na Diecezjalnym Dniu Młodzieży natomiast wczoraj grupa ministrantów udała się na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów i Lektorów do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Ufam, iż pielgrzymki były okazją do pogłębienia religijnej formacji i dostarczyła wielu pozytywnych przeżyć i wrażeń. Część ofiar zebranych podczas Festynu Parafialnego została przeznaczona na pokrycie kosztów tego wyjazdu.
8.    Osoby, które zapisały się na wyjazd do Grecji proszę o wpłacanie zaliczek w kwocie 500 zł.
9.    W sobotę tj. 20 czerwca w Lichnowach odbędzie się kolejne spotkanie Młodzieży przygotowujące nas do Światowych dni młodzieży. Serdecznie zachęcam tą młodzież która była w Świętym Gaju i nie tylko tą do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Wyjazd z parkingu parafialnego będzie o godz. 8.30. Koszt wyjazdu 15 zł.
10.    Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki. Prośmy Pana, abyśmy byli dobrą glebą i wydali dobry owoc naszego chrześcijańskiego życia

Poprawiony: poniedziałek, 22 czerwca 2015 18:43

«  maja 2024  »