Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
poniedziałek, 22 czerwca 2015 18:38

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 CZERWCA 2015 R.

?Pokładajmy naszą ufność w Bogu i idźmy do przodu bez lęku?
(św. Jan Bosko)

1.    Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec ? odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach.
2.    We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
3.    W środę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypadają imieniny Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Seniora dr Jana Styrny. Pamiętajmy w modlitwie w tym dniu o naszym solenizancie, niech Dobry Bóg otacza Go Swoim Błogosławieństwem, a Maryja otacza Swoja Macierzyńską Opieką.
4.    W czwartek  przypada wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki Diecezji Elbląskiej.
5.    W piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zachęcam dzieci, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do licznego przybycia na Mszę Św. o godz. 8.30, podczas której będziemy składać dziękczynienie Bogu za miniony rok nauki i za wszelkie doznane dobro w tym czasie. Najpiękniejszym dziękczynieniem za przeżyty rok będzie spowiedź i komunia św. wynagradzająca. Pół godziny przed Mszą św. w czwartek oraz w piątek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
6.    We wtorek po Mszy św. spotkanie liturgicznej służby ołtarza.
7.    1 Lipca tj. w środę odbędzie się 78 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasnej Górze.
8.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.
9.    Zachęcam do nabycia oraz lektury prasy katolickiej. Do nabycia czasopisma: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w którym znajduje się tz.dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji. Kleryk Łukasz rozprowadzał będzie tz ?Myślnik Klerycki?.
10.    W najbliższym czasie rozpoczniemy renowację najbardziej zniszczonego malowidła przedstawiającego namaszczenie Saula na Króla. Na to przedsięwzięcie uzyskaliśmy dotację od Pomorskiego Konserwatora Zabytków w kwocie 13.500 zł. Koszt renowacji to kwota 37.800 zł, brakującą kwotę 24.300 zł musimy pokryć z środków własnych.
11.    Dziękuje grupie młodzieży, która w dniu wczorajszym uczestniczyła w dniu skupienia w Lichnowach. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które służyły w minionym tygodniu wydatną pomocą w pracach na rzecz parafii.
12.    Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą składam Bóg zapłać!

Opisana w dzisiejszej Ewangelii burza na jeziorze powinna skłonić nas do powierzenia życia Jezusowi - zwłaszcza sytuacji trudnych, niezrozumiałych.
Niech On je uciszy i uspokoi nasze serce.
Niech Chrystus będzie naszą mocą i pomaga nam przetrwać nasze życiowe burze.

Poprawiony: poniedziałek, 22 czerwca 2015 18:41

«  maja 2024  »