Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła
niedziela, 28 czerwca 2015 11:28

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 CZERWCA 2015 R.

Człowiek bez wiary jest jak podróżnik bez celu, jak ktoś, kto walczy bez nadziei na zwycięstwo.
(św. Augustyn)

1.    Dziś 13. niedziela zwykła. Miłość Jezusa Chrystusa, który  wzywa
i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego  sprawia, że jesteśmy wspólnotą Kościoła i chcemy wspólnie świętować dzień Pański.
2.    Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec ? odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach.
3.    Jutro Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są nazywani filarami Kościoła. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za papieża Franciszka. Jak co roku, ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii.
5.    W piątek wspomnienie św. Tomasza Apostoła.
6.    W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. od godz.17:15 i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18:00.
7.    W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny
8.    W czwartek i piątek odwiedziny chorych według znanego porządku.
9.    W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
10.    Od 4 lipca br co tydzień w każdą sobotę w naszym kościele odbywać się będą  koncerty organowe w ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ? Stegna 2015. Koncerty będą się rozpoczynać o godz. 16.00. Ostatni koncert odbędzie się 22 sierpnia.
11.    Proszę o zabranie prac, które zostały wykonane na Konkurs.
12.    W piątek była sprawowana Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dziękuję tym wszystkim, którzy przybyli do Kościoła, by podziękować za miniony rok nauki i prosić o błogosławieństwo w czasie wakacji.
13.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.
14.    W poniedziałek godz.17:30 na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie będą wydawane jabłka dla osób potrzebujących pomocy żywnościowej.
15.    Rozpoczął się czas wakacji. Pamiętajmy, byśmy byli uczniami Chrystusa w każdej sytuacji i niech nigdy nie braknie nam odwagi przyznania się do Chrystusa. Pamiętajmy też zawsze o odpowiednim stroju idąc do kościoła, odpowiednim do tego miejsca. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzę udanego, radosnego wypoczynku. Serdecznie witamy w naszej Parafii wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, pozdrawiamy Was i powierzamy Panu Jezusowi w modlitwie. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Stegnie i zapraszamy do naszego pięknego i zabytkowego kościoła.
16.    Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą oraz własną pracą składam Bóg zapłać!

Wszystkim Solenizantom, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

«  maja 2024  »