Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła
niedziela, 12 lipca 2015 19:44

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
12 LIPCA 2015 ROKU
Im świętsza prawda, tym pokorniejszy powinien być ten, kto ją głosi.
(Nikołaj Gogol)

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich.

2.Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione jutro po Mszy Św. o godz. 18.00 wraz z procesją wokół Kościoła, zatem proszę o przyniesienie świec. W każdą środę po Mszy św.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. W czwartek  w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza.
4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów renowacji malowidła Namaszczenie Saula na Króla. Osobom, które zechcą wesprzeć materialnie to przedsięwzięcie i mieć swój udział w dziele renowacji naszej świątyni, składam wyrazy wdzięczności. Wszystkich dobrodziejów naszej Parafii polecam dobremu Bogu w swoich modlitwach.
5. Zachęcam wszystkich ministrantów, którzy zrobili sobie wakacje od służby przy ołtarzu Chrystusa, aby byli wytrwali i wierni tej służbie. Niedobrze jest, kiedy kapłan sam, bez asysty i wsparcia sprawuje Najświętszą Ofiarę. Czas wakacji to czas różnych wyjazdów i odpoczynku, czas kiedy nie mamy zbyt wielu obowiązków  i możemy dowolnie planować swój czas wolny. Chciałbym jednak prosić Was, abyście w czasie wakacji, podjęli wyznaczoną służbę w naszym kościele. Mam nadzieję, że przez całe wakacje, nigdy nie zabraknie służącego ministranta przy naszym ołtarzu.
6. Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszymy się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 Msza św. z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
7. W okresie letnim w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 16.00 odbywają się koncerty organowe w ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ? Stegna 2015.Ostatni koncert odbędzie się 22 sierpnia. W najbliższą sobotę wystąpi   Angelo Castaldo z Włoch.
8. W przyszłą niedziele na Mszach św. dopołudnia będziemy gościć zespół Adoramus z Tczewa.
9.Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci i młodzież udzielającej się przy naszej wspólnocie parafialnej.
10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
11. Serdecznie dziękuję osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie oraz za złożone dary stołu.

Być uczniem Jezusa, to mówić prawdę i być gotowy za nią cierpieć. Prośmy o odwagę mówienia

o Bogu i świadczenia o Nim naszym życiem.
Życzę wszystkim, tym którzy przeżywają wakacje, urlopy i tym, którzy pracują Bożego błogosławieństwa i opieki.

«  maja 2024  »