Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
wtorek, 04 sierpnia 2015 18:30

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26  lipca 2015 r.

1. W tym tygodniu rozpocznie się sierpień. To miesiąc szczególny na płasz­czyźnie religijnej i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Prośmy dla nich o siłę i wytrwałość oraz o dobrą pogodę na czas rekolekcji w drodze. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  3. W każdą środę w naszej świątyni odprawiana jest  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 71. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
  5. W okresie letnim w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 16.00 odbywają się koncerty organowe w ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ? Stegna 2015. W najbliższą sobotę wystąpią Simone Baiocchi (Włochy), organy Monika Czalej - Pujol (Włochy), mezzosopran
  6. Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty  o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
  7. Zachęcam do nabywania lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz czasopismo Misyjne Drogi.
  8. Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii p. Bogusława Olszonowicz z Zespołu Duval, który śpiewem będzie ubogacać liturgię podczas Mszy Świętych.
  9. Dziś gościmy w naszej parafii rodzinę p. Sławętów wraz z dziećmi Julią i Sebastianem, którzy swoim śpiewem ubogacają liturgię niedzielną. Mała Julia po Mszy św. wykona na skrzypcach dwa utwory zapraszam do wysłuchania.
  10. Trwają prace przy obrazie ?Namaszczenie Saula na Króla? serdecznie dziękuję ofiarodawcom na ten  cel.
  11. Składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła oraz kierowane do mnie dobre słowo.
  12. Wczoraj 25 lipca przypadał dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dzisiaj po Mszach św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców by byli przy swoich pojazdach. Kierowcy mogą z tej okazji złożyć ofiarę dla misjonarzy za bezwypadkową jazdę. Ofiary te są zbierane do puszek na środki transportu jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.
  13. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody na czas wakacji i urlopów oraz wielu łask Bożych.

«  maja 2024  »