Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
środa, 02 grudnia 2015 19:31

I NIEDZIELA ADWENTU

29 LISTOPADA 2015 R.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: ?Nowe życie w Chrystusie?.
  2. Rozpoczynamy ADWENT, który ma nas przygotować do Święta Bożego Narodzenia. Kolorem Adwentu jest FIOLET. Specjalnym nabożeństwem w tym czasie będą RORATY, czyli Msze św. o NMP, które odprawiać będziemy w dni powszednie o 7.00. Tematem wiodącym Rorat będzie ?W Roku Miłosierdzia odkrywamy skarby Jan Pawła II?. Każde dziecko, które przyjdzie na Roraty otrzyma specjalną planszę i każdego dnia odpowiedni obrazek do wklejenia. Dzieci proszę o przygotowanie pięknych lampionów oraz przynoszenie codziennie ?SERDUSZEK DOBRYCH UCZYNKÓW?. Z nich będziemy losowali figurki Aniołków. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłobka.
  3. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy kleryków z wyższego seminarium duchownego, którzy będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne, będące materiałem informacyjnym i powołaniowym służącym integracji wiernych naszej Diecezji. Po Mszy św. o godz. 10.30 klerycy spotkają się z LSO w salce katechetycznej.
  4. Ojciec Święty Franciszek ogłosił, iż nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego przewidziano na 8 grudnia 2015 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego przewidziano na 20 listopada 2016 r. w Święto Chrystusa Króla Wszechświata
  5. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek ? św. Andrzej Apostoł, w czwartek ? św. Franciszek Ksawery, w piątek ? św. Barbara.
  6. Dziś na Mszy św. o godz.10.30 poświęcenie wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do naszych domów. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Zapraszam również nowe chętne osoby do rozprowadzania opłatków. Prośbę o roznoszenie opłatków kieruję także do członków Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od jutra będzie można odbierać opłatki.
  7. W dniu 6 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 rozpoczną się rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w kościele Bożego Ciała w Elblągu przy ul. Robotniczej 29. Rekolekcje potrwają do 8 grudnia włącznie.  W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne o godz. 19.00.
  8. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić XVI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  9. Świece Caritas na stół wigilijny od dziś są do nabycia w kościele.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16.30, w pozostałe dni tygodnia przed Mszą św.
  11. W środę o godz. 17.15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a w czwartek o godz. 17.15 zapraszam na spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.
  12. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie aspirantów.
  13. W sobotę, 5 grudnia 45 dzieci z naszej parafii wraz z opiekunami pojedzie na Spotkanie ze Św. Mikołajem do Elbląga. Wyjazd o godz. 10.30 z parkingu parafialnego.
  14. W niedzielę, 6 grudnia serdecznie zapraszam na Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Festyn będzie odbywać się na parkingu przy Kościele, rozpoczęcie o godz. 11.30. W programie: inscenizacja dla dzieci w wykonaniu Teatru Duet pt: ?Święta tuż tuż...?; Mikołaje na motorach, animacje dla dzieci, Mikołaj w zabytkowej wojskowej ciężarówce oraz poczęstunek: kiełbaski z ogniska, grochówka i bigos dla wszystkich.
  15. Serdecznie dziękuję za złożone dary stołu oraz za okazaną pomoc przy wykonaniu dekoracji adwentowej oraz za pomoc w bieżących porządkach, których zawsze jest sporo.
  16. Zakończyły się prace konserwatorskie przy malowidle ze ściany północnej na chórze w naszym kościele. Koszt renowacji wyniósł 28591.78 zł. Na ten cel uzyskaliśmy dotację w kwocie 13.500 zł, pozostała kwotę musimy pokryć z własnych środków. Dziękuję wspierającym dzieło renowacji naszego kościoła i proszę wszystkich, którym bliska sercu jest troska o naszą parafialną świątynię o modlitwę i wsparcie materialne, aby udało nam się jak najwięcej zdziałać z zakresie dzieła odnowy naszego kościoła. Obecnie trwają prace przy wymianie pokrycia dachowego na kaplicy cmentarnej. Taca budowlana wyniosła 1530 zł.
  17. Wszystkim solenizatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia obfitości Bożych Darów i pomyślności w życiu osobistym.

Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego oczekiwania na spotkanie z Panem, który nadchodzi.

Poprawiony: środa, 02 grudnia 2015 19:32

«  maja 2024  »