Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA II NIEDZIELA ADWENTU
poniedziałek, 07 grudnia 2015 22:52

II NIEDZIELA ADWENTU

6 GRUDNIA 2015 r.

1. Wkraczamy w drugi tydzień Adwentu. Wszystkich Parafian zapraszam na roraty o godz. 7.00. Niech przybędzie jeszcze więcej dzieci z lampionami, niech wypełni się nasza świątynia w tym czasie szczególnym, danym nam przez Boga. Przypomnę iż tegoroczne roraty przeżywamy pod hasłem: W Roku Miłosierdzia odkrywamy skarby Jana Pawła II. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłóbka. W zakrystii są do nabycia lampiony.

2. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu papież Franciszek otworzy drzwi święte Roku Jubileuszowego w bazylice św. Piotra w Rzymie. Otwarcie Jubileuszu Miłosierdzia we wszystkich kościołach katedralnych świata celebrowane będzie w III Niedzielę Adwentu, czyli za tydzień. W diecezji elbląskiej Brama Miłosierdzia zostanie otwarta w katedrze św. Mikołaja w Elblągu i w kościołach współkatedralnych w Kwidzynie i w Prabutach. Ponadto w kościele kolegiackim św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie oraz w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Iławie. Otwarcia Bramy Miłosierdzia dokonają Księża Biskupi oraz delegowani Kapłani.

3. Już za tydzień w niedzielę 13 grudnia rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które przeżywać będziemy pod hasłem: Synowie w domu Ojca, czyli daj się zaskoczyć Bożemu Miłosierdziu. Potrwają one do wtorku włącznie. Będzie im przewodniczył ojciec paulin Michał Strojecki. Na Mszy Św. o godz. 10.30 przez zapalenie specjalnej świecy zainaugurujemy obchody Jubileuszu 1050 - lecia Chrztu Polski, a także Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i odczytamy specjalną Jubileuszową Modlitwę. Zachęcam do licznego udziału w rekolekcjach. Po każdej Mszy Św. przy wyjściu z Kościoła będzie rozprowadzany program rekolekcji adwentowych.

4. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.Przed Kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. Jeżeli są jeszcze osoby chętne do roznoszenia opłatków, to proszę, aby zgłaszały się do zakrystii lub na plebanię. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w kościele. Niech świece Caritas zapłoną na stole wigilijnym w każdym domu oraz instytucji na terenie naszej Parafii.

7. We wtorek o godz. 17.00 zapraszam na Msze Świętą dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki dzieci , a po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci. Przypominam, że medaliki zakupują rodzice.

8. W najbliższą sobotę, bezpośrednio po Roratach, odbędzie się zbiórka aspirantów.

9. Za wszelkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za pomoc w pracach na rzecz naszej parafii gorąco dziękuję.

10. W sobotę 19 grudnia po Roratach serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na śniadanie adwentowe. Żywię nadzieję, że znajdą się wśród parafian ludzie dobrej woli i o wielkim sercu, które zechcą wspomóc zorganizowanie śniadania. Osoby chętne do włączenia się w przygotowania proszę o skontaktowanie się ze mną.

11. Serdeczne dziękuję osobom, które zaangażowały się w organizację wyjazdu naszych dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem w Elblągu. Na ręce pana prezesa Banku Spółdzielczego składam podziękowania za udzielenie dofinansowania na ten wyjazd.

12. Dzisiaj o godz. 11.30 na parkingu parafialnym obędzie się Rodzinny festyn Mikołajkowy, którego organizatorem jest GOK - serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Festynie.

13. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, w którym można dokonać prenumeraty czasopism katolickich.

14. W dzisiejszym ?Gościu Niedzielnym? znajdziemy ciekawy tekst o polskich franciszkanach ? męczennikach z Peru: o. Michale Tomaszku i o. Zbigniewie Strzałkowskim, którzy wczoraj (5 grudnia) zostali ogłoszeni błogosławionymi. Zachęcam do lektury!

Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnego przeżywania czasu oczekiwania na przyjście Pana.

Poprawiony: poniedziałek, 07 grudnia 2015 22:53

«  maja 2024  »