Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Adwentu
czwartek, 17 grudnia 2015 13:15

III Niedziela Adwentu
13 grudnia 2015 r.

1. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia papież Franciszek rozpoczął Rok Święty. Zgodnie z Bullą Misericordiae vultus, dziś, w trzecią Niedzielę Adwentu także w diecezji elbląskiej zostanie otwarta Brama Miłosierdzia w pięciu świątyniach: W kościele katedralnym św. Mikołaja w Elblągu bramę otworzy Ksiądz Biskup Elbląski Jacek Jezierski; w kościele współkatedralnym św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie ? Ksiądz Biskup Jan Styrna; w kościele współkatedralnym św. Wojciecha w Prabutach ? Ksiądz Infułat Jan Oleksy; w kościele kolegiackim św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie ? Ksiądz Biskup Józef Wysocki; w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Iławie ? Ksiądz Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

2. Dziś rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ojciec Michał Strojecki. Gorąco zachęcam do udziału w rekolekcjach, aby w ten sposób otworzyć Jezusowi drzwi naszych serc, gdy przyjdzie do nas w tajemnicy Bożego Narodzenia. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność Ojcu Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. we wtorek.

3. Uprzywilejowanym miejscem doświadczenia miłosierdzia Bożego jest sakrament spowiedzi świętej. Zapraszam do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać jutro oraz we wtorek w godzinach: od 9.00 do 10.00  i od 16.30 do 17.30. Wszystkich gorąco i serdecznie zachęcam do spowiedzi św., aby dobrze przygotować się na celebrację Bożego Narodzenia.

4. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce.  Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5. Gorąco zachęcam do licznego udziału w tradycyjnych Mszach Św. o świcie - Roratach, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 7.00.

6. W najbliższą sobotę podczas Rorat odbędzie się poświęcenie strojów liturgicznych i przyjęcie nowych Ministrantów do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

7. W sobotę, 19 grudnia po Roratach serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na śniadanie adwentowe. Po raz piąty organizujemy to śniadanie w naszej parafii. Mam nadzieję, że i w tym roku podobnie jak w poprzednich latach znajdą się wśród parafian osoby o hojnym sercu, którzy zechcą wspomóc zorganizowanie śniadania dla dzieci z naszej parafii. Osoby chętne do włączenia się w przygotowania proszę o skontaktowanie się ze mną.

8. 19.12.2015 r. w Parafii Niepokalanego Serca NMP w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie Dzień Skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozpoczęcie o godz. 10.00

9. 23 grudnia po roratach, odbędzie się zbiórka ministrantów. Już dziś bardzo proszę, aby ministranci zorganizowali sobie tak czas aby być na tym spotkaniu.

10. Można jeszcze nabywać w kościele Świece Caritas na stół wigilijny które są naszą cegiełką na pomoc dla najuboższych. Niech na żadnym stole w ten szczególny wieczór nie zabraknie światła, które przypomina o nieobecnych i potrzebujących.

11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

12. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w tym tygodniu w czwartek oraz w piątek.

13. Dziękuję Panom, którzy pomagali w minionym tygodniu w pracach na rzecz naszej parafii.

14. Słowa podziękowania kieruję do osób roznoszących opłatek. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie tych osób oraz za dobre słowo. Jeżeli są jeszcze osoby chętne do roznoszenia opłatków, to proszę, aby zgłaszały się do zakrystii lub na plebanię. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie Kościoła.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym ?Gościu Niedzielnym? m.in. ciekawy wywiad z Panią minister Anną Zalewską o przygotowywanych zmianach w polskiej edukacji. Warto przeczytać.

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!? (Flp 4,4). Niech te słowa zapadną nam dzisiaj głęboko w nasze serca i niech nam towarzyszą przez cały radosny czas Jubileuszowego Roku Bożego Miłosierdzia.

Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2015 13:17

«  maja 2024  »