Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim
poniedziałek, 04 stycznia 2016 17:35

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 STYCZNIA 2016 R.

Przebudź się, człowiecze: dla ciebie Bóg stał się człowiekiem.
(św. Augustyn)

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem. Zachęcam serdecznie do osobistej i rodzinnej modlitwy przy Żłóbku.

2. We środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Jest to jedna z najstarszych uroczystości chrześcijańskich. Poświęcenie kredy i kadzidła odbędzie się na wszystkich Mszach Św. Kredą naznaczymy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, a wonią kadzidła napełnimy nasze domy na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.

3. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw w intencji misji. Dzień ten jest również Światowym Dniem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zebrane ofiary do puszek przeznaczone będzie na potrzeby misji. Wszystkim Ofiarodawcom składam staropolskie - Bóg zapłać.

4. Zapraszam na wspólne kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa, które odbędzie się w naszym kościele 6 stycznia o godz. 15.00. Rozpoczniemy je Jasełkami przygotowanymi przez dzieci z naszej Parafii. Spotkajmy się przed naszą piękną szopką, by wspólnie wychwalać Jezusa, który przyszedł na świat. Będzie to także świadectwo naszej miłości do Dzieciątka Jezus.

5. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Opłatek parafialny dla szafarzy odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, natomiast dla Róż Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Koła Przyjaciół Radia Maryja opłatek odbędzie się w uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dziękujemy w tym dniu za łaskę chrztu świętego oraz przypominamy o zobowiązaniach związanych z tym sakramentem dla ochrzczonych, rodziców i chrzestnych. Na wszystkich Mszach św. będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 w uroczysty sposób, trzymając w dłoniach świece, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne.

7. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzam w ramach wizyty duszpasterskiej, dziękuję za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary. Przeżywając odwiedziny duszpasterskie pragnę spotkać się na modlitwie i życzliwej rozmowie z wszystkimi Parafianami. Bardzo proszę o modlitwę za mnie w czasie trwania odwiedzin kolędowych, a także za wszystkich naszych Parafian oraz o duchowe odnowienie naszej Wspólnoty Parafialnej.

8. W czasie trwania odwiedzin kolędowych Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 8.30.

9. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się przed Mszą św. bądź po Mszy Św.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, gdzie znajdziemy wiele artykułów ukazujących rzeczywistość inaczej niż to prezentują media ogólne..

11. Plan kolędy:

04.01.2016 r. (poniedziałek) od godz. 9.30 Gdańska (od Sztutowa do Ronda)

05.01.2016 r. (wtorek) od godz. 9.30 Grunwaldzka od p. Piechnik

07.01.2016 r. (czwartek) od godz. 13.00 Wąska od p. Dulas, Długosza, Zielona, Zielna, Boczna

08.01.2016 r. (piątek) od godz. 13.00 ul. Jaśminowa, Zacisze od p. Chojna

09.01.2016 r. (sobota) od godz. 9.30 Powstańców W-wy od Junoszyna

10.01.2016 r. (niedziela) od godz. 17.30 Kopernika, Heweliusza

Drogim parafianom i gościom życzę spokojnej niedzieli, oraz dużo sił na Nowy Rok 2016.

«  maja 2024  »