Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego
niedziela, 17 stycznia 2016 13:01

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2016 r.

1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujmy Bogu za łaskę, którą otrzymaliśmy w sakramencie Chrztu świętego. Polecajmy w modlitwie naszych rodziców i chrzestnych oraz kapłanów ? szafarzy naszego Sakramentu, wyrażając wdzięczność za dar Chrztu świętego. Dzisiejsze święto kończy w liturgii przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją jednak kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej.

2. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

3. Niedziela Chrztu Pańskiego to okazja by przypomnieć, że w naszej parafii udzielamy chrztu św. w II i IV niedzielę każdego miesiąca, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Parafii w zakładce Kancelaria.

4. W Święto Trzech Króli w naszym kościele przeżywaliśmy raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą dzieci i młodzieży z naszej parafii, które w piękny przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. Dziękuję za ciepłe przyjęcie występu naszych aktorów. Dziękuję dzieciom i młodzieży za udział w Jasełkach i osobom, które zaangażowały się w ich przygotowanie, dziękuję także wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w naszym parafialnym kolędowaniu. Mam nadzieję, że przedstawienie pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży, ich najbliższych i wszystkich zgromadzonych wiernych i że przedłużyło atmosferę rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem ?Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana?. Tydzień ten jest corocznie okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, a także lepszego poznania się i zbliżenia członków różnych tradycji wyznaniowych.

6. Dziękuję za złożone dary stołu oraz pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

7. W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska zwana ?kolędą?. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. ?taca budowlana?.

9. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe:

• 11.01.2016 r. poniedziałek - Sikorskiego od Państwa Stołkowskich

• 12.01.2016 r. wtorek ? Słoneczna od Państwa Szafran, Kwiatowa, Dworcowa

• 13.01.2016 r. środa ? Północna od Państwa Rymkiewicz, Nowa, Wrzosowa, Dmowskiego od Państwa Ząbek

• 14.01.2016 r. czwartek ? Lipowa, Konwaliowa od ulicy Gdańskiej

• 15.01.2016 r. piątek ? Morska od Pani Kordeckiej, Świerkowa, Obozowa

• 16.01.2016 r. sobota ? Gdańska, Rycerska, Krótka od Junoszyna

• 17.01.2016 r. niedziela ? Bursztynowa od Państwa Gimińskich

W święto Chrztu Pańskiego, wszystkim parafianom i gościom życzę, aby Jezus, Wcielone Słowo, odnowił w nas łaskę Chrztu świętego.

«  maja 2024  »