Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela zwykła
piątek, 12 lutego 2016 06:53

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 STYCZNIA 2016 ROKU

Wszystko, co czynimy, jest tylko środkiem do celu. Jedynie Miłość jest celem samym w sobie, bo Bóg jest Miłością.
(Edyta Stein)

1. Dziś czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

2. We wtorek przypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na msze św., które odprawione będą o godz. 8.30, i 17.00, przychodzimy ze świecami, które są znakiem obecności wśród nas Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata. Gromnice poświęcone będą na Mszach świętych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. W nawie bocznej są też do nabycia świece gromnice.

3. W środę wspominać będziemy św. Błażeja, patrona wszystkich chorych na gardło i drogi oddechowe. Nabożeństwo ku czci św. Błażeja, w czasie którego dotyka się szyi chorych poświęconymi świecami tzw. Błażejkami, odbędzie się po Mszy św. wieczornej. Spotkanie z młodzieżą  klasy II przygotowującą się do bierzmowania również w środę o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Odwiedzimy chorych według znanego już porządku. Spowiedź w kościele w pierwszy piątek godz. 16,20.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne  członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz zainteresowanych parafian.

7. Z racji przeżywanego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia prowadzić będę cykl rozważań poświęconych Miłosierdziu Bożemu. Dla dzieci, które chciałyby w tych spotkaniach uczestniczyć przygotowane są książeczki, do których będą wklejały obrazki otrzymywane w trakcie spotkań. Książeczki można odebrać po Mszy św. zakrystii.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne liturgicznej służby ołtarza.

9. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za wszelka materialną pomoc.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę pragnienia bliskości Boga oraz zasłuchania się w głos Boży w Słowie Bożym.

«  maja 2024  »