Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Zwykła
niedziela, 14 lutego 2016 20:22

V NIEDZIELA ZWYKŁA

7 LUTY 2016 ROKU

Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach, módlmy się z ufnością do Boga, a On da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla domu Jego.
(św. Jan Bosko)

1. Słyszymy dziś w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi ? tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła.

2. Od dziś do soboty włącznie przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej szczególnej intencji.

3. Jutro, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat walki z handlem ludźmi. Szacuje się, że na świecie aż 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci zmuszanych jest do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywanych seksualnie, przymuszanych do żebractwa, pozbawianych organów. Stolica Apostolska zachęca nas do modlitwy i solidarności z poszkodowanymi.

4. W Środę Popielcową Mszę św. odprawię o: 8.30, i 17.00. Podczas każdej Mszy Św. poświęcimy POPIÓŁ, którym posypiemy nasze głowy jako znak podjęcia pokuty i postu. W tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. W Wielkim Poście starajmy się zadbać o czystość serca i podjąć walkę ze swoimi największymi słabościami.

5. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Składki zebrane podczas dróg krzyżowych przeznaczone będą tradycyjnie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Nie żałujmy tych 10 minut na rozważanie przed Najświętszym Sakramentem męki Pana Jezusa, którą podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia. Niech to dodatkowe poświęcenie czasu będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.

7. W Środę Popielcową oraz w niedziele po Mszy św. dzieci otrzymają skarbonki, do których będą zbierać jałmużnę wielkopostną jako swój dar dla najuboższych. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.

8. W minionym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę serdecznie podziękować za ciepłe przyjęcie mnie. W czwartek przypada Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wszystkich chorych cierpiących na duszy i ciele zapraszamy na Mszę św. o 15.00, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Św. Olejem. Pomóżmy chorym dotrzeć do kościoła. Niech Matka Boża z Lourdes pomoże w uproszeniu łaski i zdrowia dla tych, którzy o nie będą modlić się.

9. W dniach od 19 do 21 lutego br oraz od 8 do 10 marca br w Krynicy Morskiej odbędą się rekolekcje dla małżeństw, mające na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz i odbudowanie miłości małżeńskiej. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Serdecznie zachęcam do udziału.

10. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego?, w którym znajdziemy artykuł wyjaśniający dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: ?Ratuj duszę swoją?.

11. Składam serdeczne ?Bóg zapłać? wszystkim, którzy pomogli zdemontować dekorację bożonarodzeniową i przygotować kościół do okresu zwykłego.

Serdecznie witam gości na terenie naszej parafii, życząc miłego pobytu. Wszystkim obchodzącym, w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny, czy jakiekolwiek inne jubileusze,
życzę dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Poprawiony: niedziela, 14 lutego 2016 20:27

«  maja 2024  »