Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 14 lutego 2016 20:29

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 LUTEGO 2015 ROKU

To nie Bóg nas skazuje, to my sami skazujemy się naszymi grzechami. Skazani nie mogą oskarżać Boga, tylko samych siebie.
(św. Jan Maria Vianney)

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki - czas refleksji, wewnętrznej odnowy i powrotu do Boga. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. Ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.

2. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą tradycyjnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10. 30.

3. Szczególną okazją do wewnętrznej odnowy będą dla nas rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca 2016 r.

4. Dziś po każdej Mszy św. będą wręczane dzieciom skarbonki wielkopostne. Jałmużna to jedna z trzech, obok modlitwy i postu praktyk pokutnych, a jednocześnie wyraz naszej troski o innych. Jak co roku zachęcam dzieci do składania zaoszczędzonych pieniędzy do skarbonek Caritas, które przyniesione do kościoła w piątą niedzielę Wielkiego Postu będą darem dla najuboższych.

5. W czwartek 11 lutego z racji XXIV Światowego Dnia Chorego harcerze z 1 Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej odwiedzili w moim imieniu chorych z naszej wspólnoty parafialnej, przekazali życzenia oraz słodkie upominki. Dziękuje bardzo harcerzom za zaangażowanie oraz za poświęcony czas.

6. W czasie Wielkiego Postu zachęcam do modlitwy za spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje. Niech nasza modlitwa wspomaga ich w tych trudnych i odpowiedzialnych zadaniach.

7. Przyszła niedziela jest dniem solidarności z misjonarzami i modlitwy za nich. Po Mszach świętych będzie można także złożyć ofiary do puszek na pomoc misjonarzom.

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

9. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z dziecmi pierwszokomunijnymi.

10. W najbliższą środę planuje wyjazd z LSO do kina chętnych ministrantów zapraszam o zgłaszanie swojego udziału do poniedziałku włącznie. Szczegóły zostaną podane osobą zainteresowanym.

11. W minionym tygodniu z części ofiar kolędowych na Kurię oraz Wyższe Seminarium Duchowne uiściłem kwotę 11.314 zł, jest to opłata należna za pół roku.

12. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

13. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu służyli pomocą w pracach na rzecz naszej Parafii.

14. W przyszłą niedziele o godz. 17.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

15. Drogim Parafianom, Gościom życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu. Pozdrawiam ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą przybyć do kościoła i łączę się z nimi w modlitwie.

Życzę błogosławionej Niedzieli, wytrwałości w wielkopostnej pracy nad sobą.

Bożej opieki w każdym dniu.

«  maja 2024  »