Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 21 lutego 2016 16:35

II Niedziela Wielkiego Postu

21 luty 2016 r.

1. Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę ?Ad Gentes" obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy, że nasza modlitwa oraz składane dziś do puszek ofiary mogą być naszym wkładem, który pomoże misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne, medyczne i edukacyjne.

2. W okresie Wielkiego Postu znajdźmy czas na rozważanie Męki Pańskiej. Dopomogą nam w tym rozważania Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.; w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 - śpiewamy Gorzkie Żale.

3. W każdą środę tygodnia w naszej świątyni odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszam.

4. W dniach 26-27 lutego 2016 r. na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie maturzystów diecezji elbląskiej. Tegoroczne czuwanie będzie przebiegało pod hasłem ?Nie bójcie się Miłosierdzia? i ma być duchowym przygotowaniem do egzaminu dojrzałości. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego? ciekawy tekst o początkach Europy w kontekście zbliżającego się ?Zjazdu gnieźnieńskiego?, a także dodatek w formie płyty CD z nagraniem ?Gorzkich Żali? w jęz. polskim i hiszpańskim, jako dar polskiej kultury i duchowości dla papieża Franciszka i świata kultury hiszpańskiej.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej wspólnoty; dziękuję Paniom z III Róży za złożenie ofiary w kwocie 50 zł na kwiaty do Bożego Grobu; dziękuję także osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie oraz za złożone dary stołu.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazuję najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

Wielki post jak Tabor, a my jak wędrowcy idący na jego szczyt.

Niech Wielki Post, będzie czasem nawrócenia się do Boga, poprawy relacji z drugim człowiekiem i uporządkowaniem swego serca i sumienia.

Poprawiony: niedziela, 21 lutego 2016 16:36

«  maja 2024  »