Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 07 marca 2016 11:24

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 MARZEC 2016 R.

Zbyt często czyste sumienie jest tylko rezultatem marnej pamięci.

św. Ambroży

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się przeżyć ten czas na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Modlitwą otoczmy Ks. Rekolekcjonistę i nasze rodziny, abyśmy wspólnie - poprzez duchowe ćwiczenia - zbliżyli się do Boga i owocnie przygotowali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność ks. Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek.

3. Owocem rekolekcji powinna być dobra spowiedź i nawrócenie. Spowiedź zaplanowana jest na poniedziałek i wtorek, kiedy to przyjadą Księża z dekanatu, aby posługiwać wszystkim w konfesjonałach.

4. Program rekolekcji rozprowadzany jest jeszcze dzisiaj oraz zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

5. Zachęcam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych oraz do modlitwy w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje wielkopostne. Na Drogę Krzyżową zapraszam w każdy piątek o godz. 17.00 ? dzieci i o 18.00 ? młodzież i dorosłych; Gorzkie Żale odprawiane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. We wtorek 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i dobrym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek zapraszam rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do sakramentu Komunii Św. na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Eucharystii nastąpi obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa.

9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

10. Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród dla dzieci. Liczę na Waszą ofiarność i szczodrość. Zadbajmy o to wspólnie, aby poprzez ten konkurs dzieci z naszej parafii mogły kultywować tradycje wielkanocne, poznawały najstarsze obyczaje świąteczne i doskonaliły umiejętności artystyczne. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii, dziękuję również za złożone dary stołu. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych będzie czasem naszego nawrócenia i odnowienia życia.

Poprawiony: poniedziałek, 07 marca 2016 11:26

«  maja 2024  »