Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 14 marca 2016 15:34

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 MARCA 2016 R.

Człowiek, który nie lubi i nie umie przebaczać, jest największym wrogiem samego siebie.
(sługa Boży kard. Stefan Wyszyński)

1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.

2. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach parafialnych i przyczynili się do stworzenia atmosfery głębokiego namysłu nad swoją drogą do Boga. Dziękuję także liturgicznej służbie ołtarza za szczególną posługę w czasie rekolekcji. Pani Urszuli Kordeckiej za dary stołu i zaproszenie na poczęstunek oraz państwu Barbarze i Henrykowi Sznajder za zaproszenie na obiad i złożenie daru stołu. Oraz panią z IV róży z Rybiny za złożenie ofiary pieniężnej z przeznaczeniem na dar stołu.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tych ostatnich dniach Wielkiego Postu znajdźmy czas na rozważanie Męki Pańskiej.

5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami Stegny. I będzie to jedyna droga krzyżowa odprawiana w ten piątek. Na drogę krzyżową wyruszymy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Proszę o zabranie ze sobą świec, a przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych o zorganizowanie się i pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej drodze krzyżowej ? pomóżmy nieść Krzyż Chrystusowi.

6. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jego opiece polecamy papieża seniora Benedykta XVI oraz ks. bp. seniora Józefa Wysockiego. Dostojnym Solenizantom składam serdeczne życzenia!

7. Rozpoczyna się kolejny semestr Elbląskiej Szkoły Biblijnej. Terminy spotkań: 19 marca, 23 kwietnia, 21 maja, 11 czerwca, w godz. 9.00 - 12.00, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu (ul. Bożego Ciała 10). Wykłady mają charakter otwarty. Mogą brać w nich udział także ci, którzy z różnych względów nie uczestniczyli w spotkaniach w I semestrze.

8. Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do skarbonek jako swój dar, niech przyniosą te skarbonki w najbliższą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.30 i złożą przy ołtarzu.

10. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w nabliższy czwartek i piątek .

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy tzw. Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz. 10:15 spod Urzędu Gminy.

12. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

13. W ?Gościu Niedzielnym? odnajdziemy dziś krótką historię spowiedzi oraz świadectwo lekarza ginekologa, który został przez Pana Boga ?wyciągnięty? z in vitro. Zachęcam do lektury!.

14. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii.

15. Dziękuje za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego złożoną przez dwie rodziny ze Stegienki Osady.

Wszystkim parafianom i gościom życzę nawrócenia. Pamiętajmy, że Pan Bóg daje nam kolejną szansę na powrót do Niego.

Poprawiony: poniedziałek, 14 marca 2016 15:34

«  maja 2024  »