Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 17:08

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 KWIETNIA 2016 R.

Kapłan stoi między Bogiem a ludzką naturą, z nieba podaje nam dary Boga, do nieba wznosi nasze modlitwy i jedna nas z rozgniewanym Bogiem.
(św. Jan Chryzostom)

1. Od czwartku do soboty w Gnieźnie i Poznaniu trwały ogólnopolskie uroczystości Jubileuszu 1050 ? lecia Chrztu Polski. Wraz z całym Kościołem dziękujemy Bogu za to wydarzenie, dzięki któremu znajdujemy się dzisiaj w Kościele rzymskokatolickim i w kręgu cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Na nowo podejmujemy zadania pielęgnowania dziedzictwa chrześcijańskiego w Polsce. Nasze parafialne dziękczynienie za łaskę chrztu przeżywamy dzisiaj.

2. Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa ? Dobrego Pasterza. Proszę o szczególną modlitwę osobistą za Elbląskie Seminarium Duchowne.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. W najbliższą sobotę 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha ? biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Obchodzimy ją w kontekście 1050 rocznicy Chrztu Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 18.00 ? uczcimy wtedy postać wielkiego Świętego.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

6. 30 kwietnia br u ks. Marka Witkowskiego ? w domu formacyjnym w Mikoszewie odbędzie się spotkanie organizacyjne z osobami zainteresowanymi uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży.

7. 4 czerwca br odbędzie się XX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

8. 7 czerwca br w Świętym Gaju odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży.

9. Serdecznie zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

10. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z chrześcijanami z Ukrainy, w przyszłą niedzielę, we wszystkich parafiach Europy, także i w naszej, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

11. Organizuję wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy do Chorwacji-Mediugorie. Wyjazd planowany jest w dniach od 15 - 24 września br. Przewidywany koszt wyjazdu to 680 zł + 260 euro. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Szczegółowy program wyjazdu dostępny jest w zakrystii oraz zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

12. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 9.30.

13. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

«  maja 2024  »