Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 02 maja 2016 12:07

VI Niedziela Wielkanocna

01.05.2016 r.

1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, śpiewać będziemy Litanię Loretańską i słuchać rozważań majowych. Zachęcam mieszkańców Rybiny do licznego udziału w tym nabożeństwie przy kapliczce, która znajduje się w waszej miejscowości. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do bardzo licznego udziału. Apel Jasnogórski będziemy śpiewać przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św.

2. We wtorek przypada Uroczystości NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Mszę św. w intencji strażaków z naszej wspólnoty parafialnej odprawie o godz. 18.00; serdecznie zapraszam, a Panów strażaków ubranych na galowo.

4. Spotkanie z młodzieżą klasy II przygotowującą się do bierzmowania odbędzie się również w środę o godz. 18.00 w kościele.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne  członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz zainteresowanych parafian.

• W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Odwiedzimy chorych według znanego już porządku. Spowiedź w kościele w pierwszy piątek od godz. 17.30.

1. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na próbę, która odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 obecność wszystkich jest obowiązkowa.

2. W sobotę 7 maja wraz z liturgiczną służbą ołtarza udajemy się do Wyższego Seminarium Duchownego. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 9.00, powrót do Stegny ok. godz. 15.15.

3. W tegorocznym Wojewódzko ? Metropolitarnym Konkursie Biblijnym im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda brały udział również dziewczynki z naszej Parafii. Ogólnie w konkursie wzięło udział ok. 200 dzieci. Laureatami konkursu z naszej Parafii były: Ania Pomorska, która zajęła 3 miejsce, Magda Pomorska, która zajęła 8 miejsce oraz Ada Senwicka - 30 miejsce. Serdecznie gratuluje dziewczynkom i ich rodzicom, a Pani katechetce Marzenie Zaręba dziękuję za przygotowanie dziewczynek do udziału w konkursie.

4. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który będziemy przeżywać 3 czerwca, ogłaszam konkurs na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Zamierzam także zorganizować festyn rodzinny, ale to jaki on będzie zależy od zaangażowania parafian. Im ono będzie większe tym festyn będzie bardziej udany i atrakcyjny dla naszych Rodzin. W trakcie Festynu przewidziana jest loteria fantowa. Kieruje serdeczną prośbę do Parafian o ofiarowanie fantów na loterię. Liczę na ofiarność i Wasze otwarte szczodre serca i ufam. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Organizuje wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy do Chorwacji-Mediugorie. Wyjazd planowany jest w dniach od 15 - 24 września br. Przewidywany koszt wyjazdu to 680 zł + 260 euro. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Szczegółowy program wyjazdu dostępny jest w zakrystii oraz zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z Kościoła.

7. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

Poprawiony: poniedziałek, 02 maja 2016 12:11

«  maja 2024  »