Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstapienia Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

Wniebowstąpienie Pańskie

08 maja 2016

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa.

2. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny!

3. We wtorek przypada 2 rocznica ogłoszenia decyzji papieża Franciszka o ustanowieniu biskupa Jacka Jezierskiego - biskupem elbląskim. Tego dnia pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

4. Szkoły Wyższe miasta Elbląga zapraszają na konferencję naukową pt. ?Tożsamość młodzieży? ? inspiracje Jana Pawła II dla współczesności. Odbędzie się ona w czwartek 12 maja w auli Seminarium Duchownego w godz. 10.00. - 14.00. Zachęcam do udziału!

5. W piątek 13 maja rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej nabożeństwa Fatimskie. W tym dniu będzie miało poświęcenie sztandaru Matki Bożej Różańcowej. Koszt sztandaru został częściowo ufundowany przez Róże Różańcowe z naszej Parafii, a także ze składek z nabożeństw fatimskich i wyniósł 5500 zł.

6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież.

7. W następną niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tego dnia w Elblągu odbędzie się ?Marsz dla życia i rodziny?. Rozpoczęcie o godz. 14.30 na pl. K. Jagiellończyka, zakończenie festynem rodzinnym na placu katedralnym.

8. Za tydzień w nawie bocznej kościoła będą zbierane podpisy od osób, które chcą udzielić poparcia projektowi ustawy zmieniającej przepisy o planowaniu rodziny, ochronie płodu i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Niezbędne będzie wskazanie swojego nr PESEL.

9. W dniach 27-28 maja br odbędzie III Piesza Pielgrzymka z Gdańska do bł. Doroty z Mątów Wielkich.

10. 4 czerwca br odbędzie się XX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

11. 7 czerwca br w Świętym Gaju odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży.

12. Serdecznie zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

13. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na próby, która odbędą się we wtorek oraz w środę o godz. 16.15 obecność wszystkich jest obowiązkowa. W piątek o godz. 16.15 zapraszam na nabożeństwo pokutne, czyli dzień spowiedzi świętej. Na uroczystość zaproszone są dzieci wraz z rodzinami. Zapraszam także dzieci z klasy IV, które będą przeżywać rocznicę Komunii Św. Inne osoby mogą w tym dniu również skorzystać ze spowiedzi św.

14. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii 15 maja, o godz. 12.00. Trzydzieścioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

15. W dniu wczorajszym odbył się XII Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza w którym uczestniczyli także ministranci z naszej parafii. Mam nadzieję że wrócili z bagażem dobrych przeżyć i wrażeń.

16. Zachęcam do nabywanie prasy katolickiej

17. Przygotowujemy się do Bożego Ciała warto już pomyśleć o ołtarzach i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

18. Przygotowujemy się również do przeżycia odpustu parafialnego, wszelka pomoc, również materialna, jest mile widziana.

19. Dziękuję za wszelką okazaną pomoc dla naszej wspólnoty parafialnej

Wniebowstąpienie Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń. Niebo to nasze przeznaczenie. Niech dzisiejsza uroczystość będzie radością i dziękczynieniem za obecność Bożą zawsze i wszędzie.

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2016 15:29

«  maja 2024  »