Start Pielgrzymki parafialne Pielgrzymka do Rumuni
Pielgrzymka do Rumuni PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 21 marca 2013 11:16


Czarny Kościół katedralny - Brasov

Rumunia - Transylwania

Termin:   21 ? 27 września 2013 r.

Program:

Wyjazd w dniu 21.09.2013 r. z parkingu parafialnego o godzinie 22:00, przejazd nocny.

1 dzień (22.09.): Zapora Solińska i okolice Krosna. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Krosna.


2 dzień (23.09.):  wyjazd z Krosna godz. 7.00, przejazd przez Słowację i Węgry, wjazd do Rumunii przejście graniczne Oradea, przejazd do Kluż ? zwiedzanie, spacer ulicami miasta, przejazd do Alba Iulia zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


3 dzień (24.09.): śniadanie, Alba Iulia ? zwiedzanie starego miasta w obrębie murów Cytadeli, Sybin (średniowieczna starówka, mury obronne, rynek, ratusz, kościół ewangelicki, Most Kłamców, Pasaż Schodów, cerkiew prawosławna),przejazd drogą Transfogaraską, Rasnov (twierdza chłopska) dojazd na nocleg do miejscowości Bran, obiadokolacja połączona z wieczorkiem integracyjnym.


4 dzień (25.09.): śniadanie, Bran - zamek Draculi, Sinaia ? Pałac Peles, Braszów -zabytkowe centrum miasta, rynek, ratusz, ?Czarny Kościół?, uliczka Sforii, mury obronne, Brama Schei, cerkiew Św. Mikołaja, przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg


5 dzień (26.09.): śniadanie, Prejmer ? przejazd przez Transylwanie po drodze zwiedzamy: Sighisoara (zabytkowe centrum miasta-UNESCO), Oradea ? zakupy, obiadokolacja i nocleg.


6 dzień (27.09.): śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, Koszyce ? spacer po największym rynku w Europie w kształcie wrzecionowatym, obiadokolacja w okolicach Krosna, przejazd do Stegny, przyjazd w godzinach nocnych


Koszt uczestnictwa około: 1.300,00 zł. (uzależnione od: cena paliwa i wartość euro)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport

- Pilot - przewodnik

- 5 noclegów

- wyżywienie: 5 śniadania, 6 obiadokolacje,

- ubezpieczenie: NNW i KL


Uwaga:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów stanowią koszt dodatkowy ok. 25 Euro

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła.

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2013 11:48