Start Pielgrzymki parafialne PIELGRZYMKA PO ZIEMI WARMIŃSKIEJ
PIELGRZYMKA PO ZIEMI WARMIŃSKIEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 20 sierpnia 2013 07:40

PIELGRZYMKA
GIETRZWAŁD ? ŚW. LIPKA ? RESZEL ? STOCZEK KLASZTORNY
5 PAŹDZIERNIKA 2013 r.Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę po Ziemi Warmińskiej w dniu 5.10.2013 r. (sobota). Wędrówkę rozpoczniemy od Sanktuarium Maryjnego w GIETRZWAŁDZIE, miejscowość ta jest słynna z powodu  objawień Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z jedenastu miejsc na świecie i jedyne w Polsce, w którym objawienia Matki Bożej zostały oficjalnie zatwierdzone przez Kościół. XIX-wieczne objawienia zostały zatwierdzone w 1977r. przez bp. Józefa    Drzazgę.
Z Gietrzwałdu udamy się do ŚW. LIPKI ? słynnego Sanktuarium Maryjnego, którego początki sięgają XIV w. Kościół jest obiektem zabytkowym o niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce.

Następnie przejedziemy do pobliskiej miejscowości ? RESZEL - nazwany  zabytkową perłą Warmii. Reszel jest pierwszym w Polsce miastem, które przystąpiło do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittáslow (ruch "miast powolnych" czy "niespiesznych", propagujący koncepcję dobrego i spokojnego (a więc bezstresowego) życia codziennego w niewielkich miasteczkach jako przeciwieństwo pośpiechu i stresu wielkich aglomeracji, promowanie lokalnych produktów i usług oraz rezygnację z turystyki masowej na rzecz turystyki wyciszonej). 
Ostatnim miejscem pielgrzymki będzie STOCZEK KLASZTORNY -  Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju z cudownym obrazem Matki Najświętszej oraz jedynego na Warmii ogrodu w stylu barokowym odznaczonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym medalem . Miejsce uwięzienia Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

PROGRAM

6.00            Zbiórka na parkingu parafialnym
6.15            Odjazd
9.00            Przyjazd do Gietrzwałdu.
9.00-10.00 Zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem.
10.00-11.40 Przejazd do Św. Lipki.
12.00-13.00 Zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem. Prezentacja organów.
13.00-13.40 Czas wolny. Możliwość zjedzenia obiadu.
14.00            Przyjazd do Reszla
14.00-15.00 Zwiedzanie Reszla z przewodnikiem
17.00-19.00 Przyjazd do Stoczka Klasztornego. Msza św., zwiedzanie Sanktuarium, ogrodu.
Około 19.30 odjazd do Stegny.  Powrót do Stegny około 22.30.

Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla całej grupy. Informacje o chęci zamówienia obiadu prosimy podawać podczas zapisu.


Koszt 60,00 zł


Cena obejmuję:
?    przejazd autokarem
?    ubezpieczenie NNW
?    usługę przewodników

Dodatkowa opłata: obiad ? 20.00 zł,


Zapisy i wpłaty przyjmowane są w zakrystii kościoła po każdej Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej.