Start Pielgrzymki parafialne Wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy do Grecji
Wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy do Grecji PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 11 kwietnia 2015 21:46

Ks. Proboszcz organizuję wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy do Grecji. Wyjazd planowany jest w dniach od 24 września do 4 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 950 zł + 230 euro. Chętnych serdecznie zapraszamy do zapisywania się. Zapisów prosimy dokonywać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Poniżej program wyjazdu

GRECJA  w dniach: 24.09 - 4.102015

1 Dzień: przejazd przez Polskę, Czechy, Węgry, na obiadokolację i nocleg do Serbii okolice Nisz (25/26).

2 dzień: śniadanie, przejazd przed Macedonię do Grecji przejazd do Kalampaki na obiadokolację i nocleg 26/27

3 dzień: Po śniadaniu Meteory - Zwiedzanie Klasztorów zawieszonych w powietrzu. Zobaczymy wspaniale bizantyjskie budowle z IV i VI w., wyjątkowe wnętrza, w których czuć wielkie Bizancjum. Objedziemy szczyty wzgórz aby można było uchwycić na zdjęciach wszystkie istniejące monastyry, przejazd do Delf ? zwiedzanie wykopalisk, obiadokolacja i nocleg w okolicach Delf. 27/28

4 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Aten ? zwiedzanie Wzgórza Akropolu: Partenonu, Erechrejonu, świątyni Ateny Nike, Propylejow. Wejdziemy na Aeropag skąd głosił Św. Paweł kazanie do obywateli Aten oraz przejdziemy przez Agore Grecka i Forum Romanum. Czas wolny na Place ? niegdyś dzielnicy rzemieślników, dzisiaj oprócz rzemiosła można spotkać tutaj wiele tawern i posłuchać greckiej muzyki. Objazd miasta: teatralna zmiana warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski z IV w p.n.e oraz plac Konstytucji, zakwaterowanie i obiadokolacja w Tolo. 28/29

5 dzień: śniadanie, całodzienny wypoczynek na plaży, spacer po Tolo, obiadokolacja, wieczór grecki połączony z nauką tańców greckich ? zorby 29/30

6 dzień: śniadanie wycieczka do Nafplio ? wenecka potęga z bastionami i cytadelami, Mykeny - najważniejsze miejsce na Peloponezie z grobem Agamemnona, cytadela z brama lwic oraz muzeum m.in z złotą maską władcy. Następnie przejazd do Epidauros z antycznym teatrem o legendarnej akustyce. Po południu powrót do hotelu, odpoczynek, obiadokolacja. popołudnie do dyspozycji grupy ? odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, wieczór w greckiej tawernie połączony z nauką greckich tańców narodowych. 30/1.10

7 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę Salonik po drodze: Korynt ? miejsce słynnych kazań Św. Pawła, Kanał Koryncki łączący kontynent z półwyspem Peloponez, Thermopile - pomnik Leonidasa, w miejscu słynnej bitwę miedzy Grekami i Persami 480 r. p.n.e. Czas na pamiątkowe zdjęcie, Następnie postój w sercu Doliny Tembi i zejście do groty Św. Paraskiewy ? patronki osób niewidomych. Dla chętnych możliwość zaczerpnięcia wody z cudownego źródła. popołudniem zakwaterowanie, obiadokolacja riwiera olimpijska lub Saloniki. 1/2.10

8 Dzień: śniadanie, Salonik: zwiedzanie miasta. Biała Wieża, Luk cesarza Galeriusza, Plac Arystotelesa oraz patronacka cerkiew Św. Demetriusza. Spacer po wybrzeżu  do pomnika Aleksandra Wielkiego, wyjazd w drogę powrotną, przejazd na nocleg do Macedonii przy granicy z Serbia lub okolice Nisz. 2/3

9 Dzień: śniadanie, wyjazd w drogę powrotna do polski. 3/4 jazda nocą

10 Dzień: przyjazd do Stegny w godzinach przedpołudniowych.

Świadczenia:

Transport, ubezpieczenie NNW i KL, pilot-przewodnik, 8 noclegów, 8 śniadań i kolacji,

WARTOŚĆ USŁUGI: 950,00 Złotych + 230 euro

Cena nie zawiera:

- Napoi do kolacji innych niż woda

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat lokalnych przewodników (ceny wstępów w euro):
Akropol 12 e. (emeryci po 65 roku życia 50% , młodzież ucząca się wstęp wolny)
Mykeny 8 e. (zniżki jak poprzednio),    Epidauros 6 e. (zniżki jak poprzednio),

Klasztory po 3 e. każdy (nie ma zniżek),  Delfy - 6 e,  Korynt - 6 e.

lokalni przewodnicy do zwiedzanych obiektów około 20 e./os. (zależy od liczebności grupy)

całość około 60 euro dla osób pełnopłatnych


Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła.

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 18:42