KOLEJNE ZNAKI FATIMSKIE ORAZ ZADANIA APOSTOLSKIE PDF Drukuj
poniedziałek, 05 grudnia 2016 21:30

W każdym dniu rorat dzieci poznają nowy znak oraz otrzymują zadanie apostolskie do wykonania.

5 GRUDNIA 2016 r. ? PONIEDZIAŁEK

ZAUFANIE DO RODZICÓW

ZNAK VI: HIACYNTA Z MAMĄ

Hiacynta opowiadająca mamie o spotkaniu z Maryją niech nas zachęca, abyśmy zawsze mieli zaufanie do rodziców i o wszystkim im mówili.

ZADANIE APOSTOLSKIE: Opowiem rodzicom, o czym było dzisiejsze kazanie i o czym ma mi przypominać żeton otrzymany na zakończenie rorat.

***********************************************************

3 GRUDNIA 2016 r. ? SOBOTA

UDZIAŁ W NABOŻEŃSTWACH I ŚWIĘTACH MARYJNYCH

ZNAK V: GŁOWA MARYI

Ten znak niech nam przypomina w ciągu roku o Świętach Maryjnych

ZADANIE APOSTOLSKIE: Zaznaczę w nowym kalendarzu na 2017 rok 5 Świąt Maryjnych i będę pamiętał, aby wtedy iść do kościoła.

******************************************************

2 GRUDNIA 2016 r. ? PIĄTEK

SZACUNEK DO EUCHARYSTII

ZNAK IV: ANIOŁ

Anioł, który udzielił dzieciom Komunii Świętej, niech nam przypomina, abyśmy z jak największą pobożnością przyjmowali Pana Jezusa w Eucharystii.

ZADANIE APOSTOLSKIE: Jeżeli idziesz do Komunii Świętej, to ofiaruj Panu Jezusowi swoje chodzenie na roraty, a jeżeli jeszcze nie byłeś u Pierwszej Komunii Świętej, to proś Pana Jezusa, aby pomógł Ci się jak najlepiej przygotować do tego ważnego wydarzenia.

1 GRUDNIA 2016 r. ? CZWARTEK

ZANIEDBANIA NA MODLITWIE

ZNAK III: DZIECKO NIEDBALE SIĘ MODLĄCE

Ten znak niech nas zachęca, abyśmy jak najpiękniej się modlili.

ZADANIE APOSTOLSKIE: Wieczorny pacierz ofiaruję za dzieci, które opuszczają codzienną modlitwę.

30 GRUDNIA 2016 r. ? ŚRODA

NASZE ZABAWY W CZASIE WOLNYM

ZNAK II: KAMYCZKI

Kamyczki, które dzieci wykorzystywały przy grach i zabawach, niech nam przypominają, aby nasze zabawy również podobały się Panu Bogu

ZADANIE APOSTOLSKIE: Dzisiejsze szkolenie adwentowe może się okazać bardzo trudne. Waszym zadaniem będzie przejrzeć swoje zabawki i zobaczyć, czy spodobałyby się Panu Jezusowi i Matce Bożej. Jeżeli będziecie miały wątpliwości, czy jakaś zabawka jest dobra, to zapytajcie rodziców lub przynieście ją do mnie. Postaramy się wspólnie zastanowić.

********************************************************

29 GRUDNIA 2016 r. ? WTOREK

OBOWIĄZKI I ZADANIA W RODZINIE

ZNAK I: OWIECZKA

Owieczka, o którą troszczyli się pastuszkowie z Fatimy, będzie nam przypominała, byśmy lepiej wykonywali nasze codzienne obowiązki.

ZADANIE APOSTOLSKIE: W sposób szczególny postaram się wypełnić swoje obowiązki (odrobić zadania szkolne lub pomóc rodzicom w pracach domowych)

****************************************************

28 GRUDNIA 2016 r. ? PONIEDZIAŁEK

ZADANIE APOSTOLSKIE: Postaram się przyprowadzić na jutrzejsze RORATY kogoś, kogo dzisiaj nie było w kościele ? może to być mama, tata, siostra lub brat, a może koleżanka lub kolega.