WYSTĘP ZESPOŁU "DWIE PLUS JEDEN" PDF Drukuj
niedziela, 09 lipca 2017 16:26

W sobotę 8 lipca br. o godz. 20.00 w naszym kościele odbył się pierwszy koncert w ramach cyklu lipcowych koncertów zorganizowanych przez naszą Parafię. Pierwszym wykonawcą był zespół ?Dwie plus jeden?.  Artyści występujący w zespole  to pasjonaci muzyki kameralnej. Tworzą go solistki Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu oraz znakomity pianista - akompaniator z Kwidzyna. Połączenie trzech wspaniałych instrumentów: fletu, waltorni i fortepianu daje ogromne możliwości brzmieniowe. Repertuar obejmuje przekrój wszystkich epok i stylów muzycznych.
Skład zespołu: Sylwia Waindok ? flet, Anna Mondry ? waltornia, Marcin Firlej ? fortepian.

Podczas sobotniego koncertu mieliśmy okazje posłuchać następujących utworów:

1) Souvenir du Rigi op.38 -Albert Franz Doppler

2) Nokturn cis-moll -Fryderyk Chopin

3) Piraci z Karaibów - Hans Zimmer

4) Esquisse - Georges Barboteu

5) ALLegretto -Benjamin Godard

6) "Łabędź" - Camille Saint-Saens

7) Polskie drogi - Andrzej Kurylewicz

8) Trio nr 2 - Fr.Duvernoy

9) West Side Story - Leonard Bernstain

Serdecznie zapraszamy na kolejny występ, który odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 15 lipca br. o godz. 20.00. Będzie to spotkanie z muzyką dawnych wieków, a wystąpi ?Capella Antiqua da Camera?.

Poprawiony: wtorek, 11 lipca 2017 06:10