ŻYCZENIA PDF Drukuj
wtorek, 24 grudnia 2013 14:17

Boże Narodzenie otwiera nasze serca na najpiękniejsze przeżycie miłości rodzinnej. Kolebką życia ludzkiego jest miłość rodzinna. Im bardziej jest ona święta, tym większe jest doświadczenie w nas szczęścia. Człowiek ma zrodzić się z miłości, żyć w miłości i żyć dla miłości. W tym celu Bóg umieszcza przychodzącego na świat człowieka w rodzinie. Jak cudowny jest ten zamysł Boży, w pełni uświadamiamy sobie kontemplując w noc Bożego Narodzenia Maryję i Józefa, zapatrzonych kochającym sercem w jasność Syna.

Na czas, kiedy to w wyjątkowy sposób sprawy boskie łączą się ze sprawami ludzkimi w Tajemnicy Wcielenia z głębi serca życzę wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom naszej Parafii pokornego zachwytu nad tajemnicą Boga, która z z miłości dla nas rodzi się Dzieckiem. Życzę Wam, abyście w te nadchodzące Święta odnaleźli Chrystusa w skromnej, zimnej szopce, z której płynie znacznie większa nauka niż z bogatych pałaców.
Życzę, aby nowonarodzona Maleńka Miłość zamieszkała w Waszych w sercach, przezwyciężając wszelki smutek i zwątpienie, aby napełniła Wasze domy swoją obecnością, a także obdarzyła Wasze rodziny swoim błogosławieństwem i licznymi darami. Niech tchnienie odwiecznej miłości zstępującej z Wysokości do ludzkich serc odnowi w Wigilijną Noc Wasze rodzinne więzy. Niech Wasze domy rodzinne będą coraz bardziej podobne do domu Świętej Rodziny z Nazaretu, a światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję. Życzę, aby przychodzący Zbawiciel wniósł w Wasze rodziny przebaczenie, dobro i pokój.
Na ten radosny czas Świąt Bożego Narodzenia serdecznie życzę Wszystkim wielu pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, ludzkiej życzliwości i głębi duchowych przeżyć połączonych ze świątecznym odpoczynkiem. Niech Boża Dziecina pozwoli Wam odkryć prawdę o wartości życia, przemieniając Wasze serca, by mogła w nich ma zawsze zagościć. Dzielcie się Wiarą, Nadzieją i Miłością w gronie rodziny, bliskich, przyjaciół i znajomych, gdyż jak mówiła bł. Matka Teresa z Kalkuty "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie (...)" .

Niech Betlejemska Gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela rozświetla swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2014 Roku. Niech Dzieciątko Jezus obdarzy Was swym błogosławieństwem na każdy dzień nadchodzącego Roku, przynosząc wzajemną miłość, dobre zdrowie i wszelką pomyślność.

Proboszcz Ks. Paweł Drożdż

Poprawiony: piątek, 03 stycznia 2014 08:45