ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor 2
sobota, 11 października 2014 14:12

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów.

Koncert odbędzie się 19 października 2014 r. o godz. 17.00 w naszym Kościele.

Wykonawcą będzie Pan Patryk Podwojski.

Krótki życiorys Pana Patryka oraz program koncertu zamieszczony jest poniżej.

Patryk Podwojski ? urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelplinie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów Błażeja Musiałczyka. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego. Brał udział w konkursach organowych: m.in. Międzynarodowy Konkurs Organowy w Rumi, Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie, którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Józefa Serafina, prof. Andrea Macinati, Silvestera Rostettera, prof. Tomasza Adama Nowaka oraz prof. Ludgera Lohmana. Obecnie pełni funkcję organisty w Parafii p.w. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku - Zaspie.

PROGRAM KONCERTU :

1. Gordon Young - Preludium w klasycznym stylu